ÜNİVERSİTEYE BAŞLAYACAKLARA TAVSİYELER

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler Üniversitenin türkçe olarak kelime anlamı ‘Evren Kenti’ demektir. Üniversiteler üst düzeyde eğitim sağlayan, kişiye sosyal, kültürel açıdan birçok şey katan, karakterin bir nevi oluşmasında yardımcı olan bir kurumdur. Bu yazıda üniversiteye yeni başlayacak olanlara tavsiyelerde bulunacağım.

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler
Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÜNİVERSİTEYE BAŞLAYACAKLARA TAVSİYELER

1) HEDEF BELİRLE: Kendine günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık hedefler belirle. Hedef kişiye bir düzen sunar. İnsanların becerileri hayatlarında yapmış olduğu hedeflere ve bunlara bağlılıklarına dayanır.

2) KENDİNE VAKİT AYIR: İnsanlar sosyal varlıklardır ve sürekli toplum içinde bulunmaya alışmışlardır. Üniversite’de kendinle geçirdiğin vakit, kişiye her anlamda katkısı olacaktır. Hatta üniversitenin kütüphanesini aktif bir şekilde kullanmak yapılması gerekenler arasındadır.

3) DERSLERDEN PEK BİR ŞEY BEKLEME: İnsanın başarısı kişinin kendi çabasına bağlıdır. Hoca dersi anlatır ve gider, üzerine bir şeyler eklemek, çalışmak, yorum katmak sana bağlıdır.

4) KULÜPLERE KATIL: Üniversitede kulüpler çok ayrı bir yere sahiptir. Her insan kendi isteğine ve ilgisine göre bir kulüp bulabilir. Kişiye hem sosyal hem de kültürel açıdan çok büyük katkısı olacaktır.

5) IMDB TOP 250’Yi BİTİR: Yararlı filmler kişinin gelişmesinde büyük rol oynar, ufkunu açar ve farklı perspektiflerden hayata bakmasını sağlar.

6)DÜZENLİ KİTAP OKU: Kitap okumanın kişiye faydasını bilmeyen yoktur. Farklı yaşamanızı, düşünmenizi ve hayatı farklı yorumlamanızı sağlar.

7) VAKTİNİ AKILLICA KULLAN: Üniversite yılları kişinin en çok boş vakte sahip olduğu yıllarıdır. Bu yıllarını akıllıca kullanan insanların toplum içinde yeri farklı olur. Değeri farklı olur.

8) YURT DIŞINA GİT: Üniversitede yurt dışına gitmene yardımcı olacak platformlar ve değişim programları var. Öğrenciler mutlaka başvuru yapmalılar. Farklı kültürleri görmek, farklı insanlarla tanışmak insanı sığ dünyasından çıkarır. Farklı kapılardan hayata bakmasını sağlar.

9) PARA KAZAN: Üniversite yıllarında çalışmak kişinin gelişimine çok katkı sağlayacaktır. Sorumluluk kazandırır. Zamanını planlamana yardımcı olur. İnsanlarla iletişimin gelişir. Öz güven artar.

10) FAYDALI İŞLER YAPILAN PROJELERE KATIL: Dünyada maddi veya manevi insanlara ulaşıp onlara yardımcı olmalıyız. Duygulu, düşünceli ve topluma faydalı bir insan olmanı sağlar. Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler mutlaka işinize yarayacaktır başarılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Giriş Yap

Bilgi Web ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!