Hayvanlara En İyi Şekilde Yaklaşmak

11.10.2019
134
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Hayvanlara En İyi Şekilde Yaklaşmak
oy

Hayvanlara En İyi Şekilde Yaklaşmak Günümüzde hayvanlara karşı olan tutum iyileştirilmelidir. Çünkü hayvanlar da bir canlıdır konuşamadıkları için onlara karşı kötü davranmak gerekmez. Onlar da bizim gibi her şeyi hissedebilirler. Sevgimizi hisseder ve karşılık verirler. Biz ne kadar onlara iyi yaklaşırsak onlar da bize iyi yaklaşır, sadık kalırlar. İyi yaklaş ki onların da bize yaklaşımlarını görebilesin.

Hayvanlara En İyi Şekilde Yaklaşmak

En güzel örneği köpekler sahiplerine alıştıklarında bir yere gidecekleri zaman arkalarından giderler, bu köpeğin sahibini korumak istemesindendir. Bize en temiz sevgiyi verebilen canlılardır. Hayvanları sevmeyen insanları sevemez yaklaşımına her zaman katılmışımdır. Çünkü onlar her zaman insanları sevmeye açık ve zararsızdırlar. Denizlerde yaşayan hayvan türü de oldukça fazladır. Bu yüzden suda yaşayan hayvanlara zarar verecek hiç bir atık maddeyi bu alanlara atmamalıyız. Hayvanların da yaşam alanını düşünmeliyiz.

Evcil Hayvan Sahibi Olmak

Evinde hayvan besleyen insanlar gerçekten duyarlı kişilerdir. Onların her türlü bakımıyla ilgilenirler. İçinde sevgi barındıran insanlardır. Evde hayvan beslemek çokta kolay bir şey değildir. Ama bir süre sonra evcil hayvanımızla aramızda özel bir bağ oluşur. Onu da ailemizden biri gibi görmeye başlarız. Özellikle yalnız yaşayan insanlar genellikle evcil hayvan edinmek isterler. Çünkü onlar bize dost olabilecek güzel varlıklardır. Hayvanlara En İyi Şekilde Yaklaşmak Evcil hayvanımızın bakımı zordur. Onların aşıları, mamaları ve hastalıkları konusunda hayvan sahibi hassas olmalıdır. Düzenli olarak veterinere götürmelidir. Onun için iyi bir yaşam alanı oluşturmalıdır.

Hayvan Barınakları

Hayvan barınakları hayvanlar için güvenli olmalıdır. Düzenli bir şekilde beslenmeleri sağlanmalı ve kontrolleri olmalıdır. Ne yazık ki bazen bunlar sağlanamıyor. Hayvanlara burada kötü davranışlar uygulanabiliyor. Beslenmeleri aksatılabiliyor ya da vurmaya kalkışan çalışanlar olabiliyor. Bunların önüne geçmeli ve duyarlı olmalıyız. Onların da bizim gibi olduğunu unutmamalıyız.

Sokak Hayvanları

Sokaklarda özellikle sahipsiz kedi ve köpekler oldukça çoktur. Toplum olarak onlara karşı tutumumuz iyi olmalıdır. Günlük yediğimiz yemekleri atmak yerine hayvanlara verebiliriz. Yol kenarlarına bu hayvanlar için su koyabiliriz. Sokak hayvanları sevgiye en çok ihtiyaç duyan hayvanlardır. En basiti yoldaki bir kedinin başını okşayarak geçebiliriz. Bu bize bir şey kaybettirmez. Bu iki tarafa da mutlu hissettirecektir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.