Sağlık Turizmi Acentesi Açmak

22.05.2021
96
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Sağlık Turizmi Acentesi Açmak
oy

Sağlık Turizmi Acentesi Açmak Sağlık turizmi acenteliği turizm ve sağlık sektörlerinin bir arada yürütüldüğü ir sektördür. Sağlık Turizmi Acentesi Açmak Bu acentede turizm konusunda ve sağlık konusunda uzman personellere ihtiyaç bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlere dinlenme, konaklama alanında hizmet ederken bir yandan da sağlık alanında hizmet vermektedir.

Sağlık Turizmi Acentesi Kurmak

Bunun için diğer turizm sektörlerine göre daha kazançlı bir sektördür. Ülkemizde sağlık ve turizm alanlarında gösterdiğimiz başarılar sağlık turizmi konusunda da öncü ülkeler arasında olmamızı sağlamıştır.

Türkiyede Sağlık Turizmi ve Sağlık Turizm Acenteciliği

Konforlu hastaneler, nitelikli sağlık personelleri ve doktorlar, Avrupa’ya nazaran daha uygun fiyat koşullarının olması da Türkiye’nin tercih edilmesini sağlamaktadır. Ülkemizde sağlık turizmi ile ilgili çok sayıda fuar sempozyum gibi faaliyetlerle acente açmaları konusunda girişimcileri bilgilendirilmektedir.

Büyük fırsatlar oluşturan sağlık turizmi pazarına girmek isteyen girişimciler bu pazarın yanı sıra hangi sağlık alanında hizmet edeceğini de belirlemesi gerekmektedir. Ülkemizde sağlık turizmi acenteleri vasıtasıyla çok sayıda başarılı ameliyat ve estetik operasyonları yapılmıştır.

Sağlık Turizmi Acentesi Faaliyetleri 

Sağlık Turizmi acentesinde her ne kadar konaklama ve dinlenme hizmeti de verilse de asıl hizmet sağlık hizmetidir. Konu insan sağlığı olunca diğer sektörlerdeki acentelere göre daha dikkatli ve profesyonel bir hizmet verilmesi gerekmektedir. Misafirlere gösterilen güler yüzlü hizmet, hassasiyet onların motivasyonu için çok önemlidir. Ayrıca yapılan işin belli bir mevzuatı olduğu unutulmamalı ve bu kanun ve mevzuatlardaki değişiklikler hızlı bir şekilde uygulanmalıdır.

Termal Turizm

Sağlık turizmi kapsamına giren bir diğer husus sağlığı koruma açısından yapılan turizm faaliyetleridir. Sağlık Turizmi Acentesi Açmak Bunların başında spa ve termal turizm gelmektedir. Günümüzde sağlık turizminde en çok faaliyet gösteren acenteler termal turizm acenteleridir.

Yer altından özellikle fay hatları arasından kaynak suyu olarak çıkmaktadır. Belli bir sıcaklık derecesinde çıkan bu kaynak suları içerisinde çok fazla mineral barındırmaktadır. Bu mineraller ölü hücrelerin canlandırılmasında vücudun dinlenmesinde ve bazı fiziki lekelerin kaybolmasında etkili olmaktadır.

Yer altından çıkan kaynak suları genelde havuzlarda toplanarak misafirlerin hizmetine sunulmaktadır. Su sıcaklığının yüksek olmasından dolayı suyun buharı da buhar odaları adı verilen yerlerde yine misafirlerin kullanımına verilmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.