Web Tasarım Nedir?

09.11.2018
9
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Web Tasarım Nedir?
oy

Yazılım dünyasının aşına olduğu dilde konuşulan kelimelerden Web Tasarım Nedir?, bu işleri yapan uzmanlara verilen isim Web Tasarımcı Kimdir? kime denir?. Harbi gen tr olarak bizde bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışalım istedik. Bilindiği üzre teknomoloji dünyasından yaşıyoruz. İster istemez internet ve bilgisayarlar akıllı telefondalar herkesin elinde. İnternet üzerinden ulaşamayacağınız kimse yok gibi. Firmalar, şirketler, pazarlama – E ticaret gibi binlerce krum ve kuruluş artık web siteleri üzerinden insanlara ulaşıyor.

Web Tasarım

İşte bu firmaların ve kurumsal şirketlerin yada bireysel işlerle uğraşan kişilerin müşterilerine ulaşması için, yada takipçilerine hizmet suna bilmesi için internette bir yüzleri bir görsel imajları ve basılı yayın yapabilen sanal dünyadaki yüzlerinin olması gerekiyor. Bu aşamada kullanılan yerler Web Siteleri oluyor.  Tabi bu Web Siteleri kendiliğinden oluşmuyor. Bilgisayar ve yazılım dünyasında yazılımcıların yaptığı bu işe web tasarım deniliyor.

Web Tasarımcı Kimdir?

Peki tasarım işleri yapan kişiler, yani Web Tasarımcı dediğimiz kişiler ne iş yapar? Bu kişiler belirli kriterler ile acılan belirli üniversitelerin bölümlerinden mezun olmuş alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Tasarımcı olarak bildiğimiz şahıslar aslından birer bilgisayar yazılım cısıdır.

Neden tasarım ajansları ile çalışmalıyız?
Bu soru freelancer olarak çalışan ve bu kişiler ile iş yapan kişilerde en çok kendilerine sordukları sorular olabilir. Biz bir başarının bazen tek başına bazende ekip ruhu ile yakalandığını düşünüyoruz. Bazen bir Reklam yada tasarım ajansından aldığınız tasarımcı hizmeti Freelancer olarak çalışan bir kişiden aldığınız hizmetten daha iyi olamıyor. Yada bu durum tam tersi de olabilir. Freelancer Tasarımcılar bu iş kolunda azımsanmayacak kadar çoklar.

Modern ve Mobil uyumlu hızlı bir siteye sahip olursanız ziyaretçileriniz sitenize her geldiğinde bir sonraki ziyaretleri için negatif bir duygu yaşamamış olurlar. Bu durumda tekrar gelen ziyaretçi kazanımınızı artırır. Web sitenizin çalışma prensibi ile görselliğinin de tatmin edici olması gerekir. Kurumsal firmaların bir bütünmüş gibi gözüken internet ara yüzlerinden tutun kestikleri faturalara kadar aynı çizgileri taşımaktadır.

İyi bir tasarım firması ile çalışmanın sizlere kazandıracağı en önemli artılardan biride Google ve benzeri arama motorlarında SEO yapısına uygun tasarımlar ile yola çıkmanız olur. Bizlerin sizlere tavsiyesi yaptırdığınız web sitelerimizin SEO uyumluluğunu kontrol ettirmek ve eksiklerinizi bu yönde tamamlamanız dır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.