Rahim Filmi HSG Testi Sonrasında Neler Olur

08.08.2021
0
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Rahim Filmi HSG Testi Sonrasında Neler Olur

Rahim Filmi HSG Testi Sonrasında Neler Olur Rahim filmi sonrası kadının dikkat etmesi gereken hususlar ve meydana gelebilecek durumlar… HSG testi, yani rahim filmi çekildikten sonra aşağıdaki durumlar görülebilir.

Rahim filmi sonrası vajinal kanamalar

Hafif miktarda vajinal kanamalar olabilmektedir. Bu vajinal kanamalar lekelenme şeklinde görülmektedir. Bu kanamalar giderek artar veya birkaç günden daha fazla sürecek olursa mutlaka hekiminize başvurunuz.

HSG testi sonrası bel ve kasık ağrıları

Şiddeti hafif veya orta olan ağrılar görülebilir. Bu ağrılar bel ve kasık bölgesinde görülmektedir. Bu bölgelerde görülen ağrıların artması halinde hekime başvurulması gerekir.

Rahim filmi sonrasında yüksek ateş

Rahim filmi sonrası ateş ortaya çıkarsa bu muhtemelen bir enfeksiyonun başlangıç belirtisidir. Bu yüzden, vücut sıcaklığının yükselmesi durumunda hekime danışılması gerekir.

Rahim filmi çekimi sonrası cinsel ilişki

HSG filmi çekildikten sonra cinsel ilişki ve vajinal tampon kullanmak riskli olabileceğinden bu hususlarda doktorunuzun vereceği tavsiyelere mutlaka uymalısınız. Rahim Filmi HSG Testi Sonrasında Neler Olur yazımız sizlere umarım fayda sağlar sağlıklı günler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.