Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları ama bilmedikleri şeyler

22.04.2022
10
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları ama bilmedikleri şeyler

Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları ama bilmedikleri şeyler; Kadınlar ve erkekler, yaradılışı gereği farklı özelliklere sahip varlıklardır. Hem fiziki, hem de fıtrat olarak oldukça farklılıklar zaten belirgin bir şekilde ortadadır. Bunun yanında bir kadın-erkek ilişkisinde de bazı temel unsurlar, olmazsa olmazlardandır. Kadınlar, olaylara erkeklere göre daha duygusal yaklaşırlar. Bu da kadınları erkeklerden ayıran en belirgin özelliklerden bir tanesidir. Erkekler bu konuda ne kadar iddialı olursa olsun, maalesef bazı istisnalar haricinde bir kadın kadar duygusal tavırlar sergileyemez.

Bununla beraber erkeklerin kadınlar hakkında bilmedikleri birçok şey bulunmakta ve işin tuhaf tarafı erkekler bunları bildiklerini sanmaktadırlar :). Şimdi bunların bazılarından bahsedelim.

Alışveriş alışkanlığı

Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları şeyler ile ilgili sizin için derlediklerimizden birinci sırasında kadınların alışveriş alışkanlığı gelmektedir. Eğer bir kadın alışverişe çıktığında bir şeyler satın alıyor ve bu alışverişte indirimden yararlandığını söylüyorsa, buna inanmamanızı tavsiye ederiz. Ancak giyecek hiç bir şeyi olmadığını iddia ediyor ise buna inanabilirsiniz. Çünkü bir kadın alışveriş yapmak suretiyle kendini bulmakta ve eğer almak istediği bir ürün var ise bunu ne yapıp edip alacaktır.

Telefon görüşmesi

Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları şeyler arasında ikinci sırada telefon muhabbeti gelmektedir. Bir kadın sizi aradığında şuan gürültülü bir yerde olduğunuzu yahut da şarjınızın bittiğini söylerseniz kadınlar buna inanmış gibi yapabilir. Ancak mutlaka içinde bir kuşku bırakmadan edemez. Böyle bir durumda bir erkeğin yapacağı en güzel şey telefonu her açamadığı durumda farklı bir bahane bulması olacaktır. Yapacağı en akıllı şey budur.

Titizlik

Kadınlar özellikle kullandığı klozetin kapağını kapatmayan bir erkeği oldukça itici bulmaktadır. Bir erkeğin bunu da gayet iyi bilmesi gerekir. Erkekler nasıl ki aynaya su sıçramasından hoşlanmıyorsa maalesef kadınlar da bundan hoşlanmamaktadır. Bu da Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları şeyler arasında yer alır.

Fikir alışverişi

Bir kadın eğer bir konu hakkında erkeğe fikrini soruyorsa mutlaka ciddi bir şekilde cevap almak ister. Eğer siz bir erkek olarak kadınının bu sorusunu kale almayarak “bakarız “ gibi bir cevap verirseniz yandınız. En sinir oldukları durumlardan bir tanesi de budur. Çünkü bu durumda onlarla ilgilenmediğinizi düşünürler.

Verilen sözün tutulması

Bir kadın bir erkekten bir söz verdiği zaman bunu mutlaka tutmasını ister. Eğer ona verdiğiniz bir sözü tutmazsanız onun gözündeki değeriniz düşecektir. Ya verdiğiniz bir sözü tutacaksınız, ya da tutamayacağınız sözleri vermeyeceksiniz. Örnek verecek olursak; sigara içen bir erkek yeminler ederek sigarayı bırakıyor ve aradan bir hafta geçtikten sonra tekrar başlıyorsa bu şekilde pes etmiş olur ve bu da bir kadının hiç hoşuna gitmez.

Nezaket

Bir erkek ne olursa olsun bir kadına karşı eğer seviyorsa hassas davranmalıdır. Bunun yanında hayatta mutlaka her şeyin bir karşılığının olduğunu aklından çıkarmamalıdır. Kadınlara karşı kötü davranışlar sergilerseniz ; onlara yalan söyler, kalbini kırar ve hatta aldatırsanız bu durumda oyunu yanlış oynamış olursunuz. Ve böyle bir durumda aynı şeyler sizin de başınıza gelebilir. Eğer bu gerçeği göz ardı etmezseniz çok uzun vadede faydasını da görürsünüz.

Küçük sürprizler

Erkeklerin, kadınlar hakkında bildiklerini sandıkları şeyler arasında sürprizler aslında çok önemli bir yer kaplar. Çünkü kadınlar, sürprizlerden çok fazlasıyla hoşlanır. Ancak çok abartılı sürprizler değil, küçük ve onları mutlu edecek olması yeterlidir. Mesela bir erkeğin kendine ayakkabı aldığında bir adet te partnerine alması onu mutlu etmek için yeterli olacak derecede bir sürprizdir. Böyle bir sürpriz yaparsanız sonucunda sadece teşekkür değil bir öpücüğü dahi hak edebilirsiniz.

  • Eve yorgun argın geldiğinizde bir kadından masaj yapmasını isteyebilirsiniz. Bunda bir sorun yok ancak bunu bir alışkanlık haline getirmenizi tavsiye etmeyiz.
  • Bunun yanında Angelina Jolie ve Monica Bellucci gibi ünlü güzellere olan hayranlığınızın da tamamen sürü psikolojisinden kaynaklandığı bilinmektedir. Bu konuda da kadınları kandırabileceğinizi düşünmeyin 🙂

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.