Dekorasyon Kararları Neye Göre Verilmelidir

02.05.2018
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Dekorasyon Kararları Neye Göre Verilmelidir

Dekorasyon; yaşadığımız mekanı kullanıma uygun olarak belirli amaç ve zevklerle, estetik bir şekilde dizayn etmeye denir. Dekorasyon Kararları Neye Göre Verilmelidir Farklı bir anlamla yaşanılan yeri güzelleştirme de denebilir. Bu kavram yüzyıllardır insanoğlunun varoluşundan itibaren hayatımızda yerini almıştır ve hala hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Özellikle kadınların hayatında daha fazla bir öneme sahip olan bu kavramı hemen hemen hayatımızın her yerinde kullanırız. Gerek evimiz, gerek iş yerimiz, gerek kıyafetimiz…

Dekorasyon Kararları Neye Göre Verilmelidir

Nasıl Yapılır? İşin tekniğinden bahsetmeden önce belirtmeliyiz ki her bir kişinin kendi ihtiyaçları, değişik zevkleri ve farklı yaşam alanları vardır. Dekorasyon Kararları Neye Göre Verilmelidir Bazılarımızın hayat alanı daha büyüktür bazılarımızın ise daha mütevazidir. Bazılarımız klasik tarzda eşyaları severken bazılarımız daha modern eşyalardan hoşlanır. İşte dekor da kişinin kendi zevkine ve isteğine göre yapılır. Kimi insanlar evinin, iş yerinin hatta kıyafetlerinin bile dekorunu kendi yaparken, kimi insanlar diğer insanlardan yardım alabilir. Ama herkesin ortak bir isteği ve düşüncesi vardır. Buda daha kaliteli, rahat ve estetik görünümlü bir yaşam alanı.

İşin teknik kısmına gelinirse seçilecek mobilya, halı ve aksesuarlarla renk uyumu sağlanarak ev ya da iş yeri dizayn edilir. Çeşitli, güzel aksesuarlarla birlik ve uyum sağlanarak estetik bir görünüm elde edilir.

 

Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir? 

Dikkat edilmesi gerekilenlerden biri mekanın atmosferidir. Dekorasyon kararları neye göre verilmelidir Çünkü bazen de mekanın isteğine karşılık verilmelidir. Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?  Dekoru yapılacak yerin sahibi ya da dışarıdan gelen bir kimse mekanın atmosferiyle birleşmiş bir dekoru çok beğenecektir. Sonra ki önemli olan şey mekanın alanıdır.

Mekan küçük ise daha küçük ve sade eşyalar dekor edilir. Mekan büyük ise daha rahat ve gösterişli bir dizayn yapılabilir. Dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsur şüphesiz ki mekan sahibinin isteği ve arzuları ve neye ihtiyacı olduğudur. Kişi mekanına uygun dekoru kendi zevklerine göre döşer.