İskandinav Dekorasyon Fikirleri

10.04.2018
106
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
İskandinav Dekorasyon Fikirleri

Nötr renkleri seviyorsanız ve minimalizm yaşam tarzınızsa İskandinav dekorasyonu tam size göre! Beyaz rengin hâkim olduğu dekorasyonu evinize yansıtmanız için çok fazla eşyaya da ihtiyacınız yok. İskandinav Dekorasyon Fikirleri Bütçenizi zorlamadan İskandinav tarzı bir eve sahip olabilirsiniz. Üstelik açık renkler sayesinde küçük mekanları bile geniş göstererek evinizde illüzyon yaratabilirsiniz. Bu dekorasyon tarzı size aynı zamanda fonksiyonel ve konforlu bir yaşam alanı sunacak. Değişen yaşam biçimlerimiz ile artık daha az eşyaya ihtiyaç duyuyoruz. İskandinav dekorasyonu sık taşınan ve küçük metrekarelerde yaşamaya çalışanlar için tam da ihtiyacı olan dekorasyonu sunuyor.

Desenler Nasıl Olmalı İskandinav ruhu modern bir havaya sahip olduğu için çok fazla desen kullanılmadığını belirtmemizde fayda var. Dekorasyonunuzu hareketlendirmek adına geometrik desenleri halılarınızda ya da yastıklarınızda kullanabilirsiniz. Nötr renklerin soğuk havasını yumuşatmak için yapılacak en güzel şey ise sıcak renkler de aksesuarlar kullanmak. Renkli birkaç yastık ya da küçük bir sehpa evinizin enerjisini yükseltecektir.

İskandinav Dekorasyon Fikirleri

Duvarları Neşelendirin Dekorasyona kişiliğinizi yansıtmanın en güzel yolu kuşkusuz tablolardan geçiyor. İskandinav dekorasyonunun en temel özelliklerinden biri de beyaz duvarları neşelendirmek. İskandinav Dekorasyon Fikirleri Dilediğinizce tabloyu dilediğiniz şekilde duvarlarınızla buluşturabilirsiniz. Buradaki tek uyarımız tablo seçimlerinizi modern çizgide yapmanız ve nötr renklerden şaşmamanız yönünde olacak. Son dönemde popüler olan sloganlı, geometrik desenli tabloların yanı sıra duvar stickerlarına da göz atmanızı öneririz.

Perde konusunda ise sadelikten şaşmamalısınız. İskandinav dekorasyonunun en önemli özelliği aydınlık bir görüntü yaratmaktır. Bu nedenle gün ışığına engel olacak perdelerden kaçınmalısınız. Desensiz ve beyaz perdeler dekorasyonunuzla bütünlük sağlayacaktır.

 Karakteristik Bir Dokunuş Dekorasyonunuza bir imza atmak isteseniz İskandinav sobalarına ya da şöminelere göz atmanızda fayda var. Evinize sıcaklık katacak bu ayrıntı aynı zaman da eksiksiz bir İskandinav dekorasyonuna sahip olmanızı sağlayacaktır.