Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Yapmak

07.05.2021
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Yapmak

Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Yapmak Sektöre girdiği günden beri cam filmi, araç kullanıcılarının özen gösterdiği ve heves ettiği bir konu haline geldi. Kimisi aracının daha estetik durduğu düşüncesi ile kimisi güvenlik sebebi ile kimisi araç içinde istediği mahrem düşüncesi ile araçlarına cam filmi uygulatmaya başladılar.

Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Kazançlımı

Ülkemize girdiği yıllarda sadece birkaç koyu renk seçeneği mevcut olan, uygulama noktasında tam ustalaşmamış kişilerin eline geçtiğinde tatmin etmeyen iş çıkmasından, bazı kişiler memnun kalmasa da, sektör daima canlı kaldı ve popülerliğini yitirmedi. Günümüzde ise cam filmi nano cam filmi, çizilmez cam filmi, renk değiştiren cam filmi gibi saymakla bitmeyecek ve her talebe cevap verebilecek seviyeye geldi. Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Yapmak Sıfır araç üreticileri bu ilgiyi fark ederek araçlara fabrikasyon koyu cam uygulamasına geçti.

Cam Filmi, Folyo Kaplama Sermayesi

Ülkemizdeki Serüveni Ülkemizde piyasaya çıktığı günden beri zaman zaman tartışma konusu olan cam filmi, günümüzde bazı şartlar dahiline artık serbest. 2016’lı yılların sonlarında doğuda bir terör saldırısında yakalanan aracın koyu cam filmli olması, saldırı öncesi polis kontrol noktasından geçmiş olması, emniyet güçlerinin dikkatini çekti.

Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Eğitimi

Milli güvenlik zafiyeti oluşturduğu düşüncesi ile yasaklanan cam filmi, artık trafik uygulamalarında cezai işlem uygulaması gördü. Daha sonra ön cam hariç çok koyu olmayacak şekilde yasak kalktı. İleride ne olur bilinmez ama günümüzde herkes gönül rahatlığı ile aracına cam filmi taktırabiliyor.

Cam Filmi, Folyo Kaplama Sektöre Giriş Yapmak

Öncelikle bu işi yapacak kişinin belirli şartlara uyum sağlaması gerekiyor. Her ne kadar dükkan açarken yeterlilik belgesi istenmese de, açılan dükkanda sadece cam filmi, folyo uygulaması yapılmadığından işi yapacak kişinin el yatkınlığı olması gerekiyor.

Uygulama Atölyeleri: Oto Aksesuar

Uygulama atölyelerinde:

  • Cam Filmi
  • Araç Boya Koruma, Pasta Cila
  • Araç Reklam Giydirme
  • Detaylı Temizlik

İç trim aksamı tamir, boya işlemleri gibi birçok hizmet veriliyor. Bazı iş yerleri adını oto aksesuara çevirerek ses sistemleri, araç teyp çeşitleri gibi araba ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü işi yapıyorlar.

Reklam Atölyeleri:

Her ne kadar cam filmi, folyo işi en başta araçlara uygulanmaya başlasa da bazı girişimciler tarafından, piyasadaki açıklar tespit edilerek bu iş çok farklı boyutlara ulaştırıldı. Binalara cam filmi uygulaması, bina dış cephe giydirmeleri ve reklamcılık sektöründe kullanılmaya başlandı.

Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Maliyetleri

Böyle bir işe girerken bazı maliyetleri göz önünde bulundurmak gerekir. Açılacak dükkanın işlek bir cadde üzerinde olması, çalışacak personelin tecrübesi, kullanılacak hammaddenin kalitesi miktarı gibi bir çok sebep maliyete etki ediyor. Cam Filmi, Folyo Kaplama İşi Yapmak Dikkat ettiğimizde profesyonel firmalar hammaddelerini genelde yurtdışından temin ediyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.