Freelancer Çalışma Modeli Nedir?

10.09.2021
75
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Freelancer Çalışma Modeli Nedir?
oy

Freelancer Çalışma Modeli Nedir? Freelancer internet üzerinden işinin başında olarak çalışma şeklidir. Freelancer iş modeli şu an günümüzde çoğu kısım tarafından kabul görüyor ve bu yöntemi kullanarak çoğu kişi para kazandırıyor. Bunlara karşı olarak ta küçük bir kesim dahi olsa Freelancer iş modelini hiçbir şekilde kabul etmiyorlar. Öncelikle Freelancer çalışmak sadece bir iş ile ilgilenmek değildir. Freelancer olarak çalışmak internet ortamında çevirmenlikten ,yazarlığa , içerik üreticisinden bir başka mesleğe kadar çok büyük bir iş topluluğunu kapsar.

Freelancer Çalışma Modellerinin Artıları ve Eksileri :

 

Artıları :

– İstediğiniz zaman çalışmak

– Oturduğunuz yerden çalışmak

– Kendiniz ve aileniz için zaman ayırabilirsiniz

– İstediğin yerden ve istediğin şekilde çalışabilirsin

– Birçok masrafın böylelikle önlenebilir

 

Eksileri :

Sabit gelir elde etmek zordur

Vereceğiniz vergi artar

 

Freelancer Çalışanların Yaptığı Bazı Hatalar :

Freelancer olarak çalışan kişiler bazen işlerini o işin piyasasının altında yapması hem o işin ortalama fiyatını zedeler hem de çalışan kişinin kazancının düşmesine neden olur . Onun için işlerinizi piyasanın altında yapmamaya özen gösterin.

Bir sektörde yapılan bir diğer hata ise Freelancer çalışırken doğru müşteriyi bulamamaktır. Freelancer Çalışma Modeli Nedir? Kendi yapamayacağınız bir işi yapabileceksiniz gibi göstererek bu işi alırsanız o zaman müşteri sizin için olumsuz yorum yaptığı taktirde sizin bu piyasada ki itibarınız zedelenmiş olur bu da satışlarınızı olumsuz yönde etkiler .