Popeyes Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

07.10.2021
213
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Popeyes Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?
oy

Popeyes Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı? 1972 yılında piyasaya çıkan Popeyes zincirleri ülkemizde oldukça tutulmuştur. ABD merkezli olarak kurulan firma kısa zaman içirişinde popüler olmayı başarmış ve halen en büyük fast food zincirleri arasında yer almaktadır. Popeyes bayilikleri yaklaşık olarak 27’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Firmanın toplam bayilik sayısı ise yaklaşık 2000 civarındadır.

Popeyes Bayilik

Popeyes fast food zinciri ülkemizde yaklaşık olarak 12 yıldır hizmet vermektedir. Ülkemizde ise 175 şubesi bulanan firma oldukça tutulmuştur. Durum böyle olunca iş imkânı arayan kişiler Popeyes bayilik nasıl alınır diye merak etmektedir.

Popeyes Bayilik Nasıl Alınır?

Popeyes oldukça köklü ve bilinen bir fast food zinciridir. Bu nedenle Popeyes kendileri ile çalışacak kişileri oldukça özenli bir şekilde seçmektedir. Popeyes bayilik almak isteyen bir kişi ilk olarak en az 5 senelik bir restoran işletmeciliği tecrübesine sahip olmalıdır. Tecrübeye sahip olduğu ise firmaya kanıtlanmalıdır.

Popeyes bayilik almak isteyen kişiler bayilik alabilmek için belirli bir sermayeye ihtiyaç duyarlar. Bu sermayeyi karşılayacağını düşünen kişilere ve en az 5 yıllık tecrübesi bulunan kişilere bayilik alma imkânı sunulmaktadır. Popeyes bayilik almak için gerekli olan sermeye ise en az 400 bin dolardır. Bu sermayeyi karşılayabilecek olan kişiler firmaya bayilik başvurusunda bulunabilirler.

Popeyes Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı? Popeyes bayilik alabilmek için, Popeyes resmi sayfasında yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra Popeyes bayi başvurunuzu kabul ederse sizlerle iletişime geçecektir. Gerekli tüm şartları sağlıyorsanız Popeyes bayilik alabilirsiniz. Popeyes bayilik alma hakkı kazandıktan sonra firma sizlere gerekli eğitimleri verecektir.

Sizlerde Popeyes bayilik aldıktan sonra şubenizde eleman çalıştırmak için başvuru formu hazırlayarak şubenize eleman alabilirsiniz.

Popeyes Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Popeyes bayilik firma adı olan bir marka olduğu için bayilik verirken bazı şartlar aramaktadır. Popeyes bayilik almak için gerekli şartlar şunlardır:

  • Cadde üzerinde açılacak olan şubelerin düz giriş olması gerekmektedir.
  • Her Popeyes bayi, paket seviş hizmeti sunmak durumunda değildir. Şubenizde paket servis yapmak istiyorsanız talebinizi firmaya iletmelisiniz.
  • Şube açacağınız bayiliğin 1-2 km yakınında başka bir Popeyes bayilik bulunmamalıdır.
  • Açılacak Popeyes şubeleri insan yoğunluğu fazla olan yerlerde olmalıdır. Bu bölgeler cadde üzerleri, AVM’ler, okul ve iş yeri yolları gibi işlek yerler olmalıdır.
  • Açacağınız bayilikler en az 2 kasalı olmalıdır. Bir kasa başına istenen ücret ise 10 bin dolar civarıdır.
  • Cadde üzerinde açılacak bir Popeyes bayilik en az 300 metrekarelik bir alana sahip olmalıdır.
  • AVM içerisinde açılan bir Popeyes bayi ise en az 120 metrekarelik bir alana sahip olmalıdır.
  • Açılan bayilik çok katlı bir binada ise binanın tavan yüksekliği en az 2,90 metre olmalıdır.
  • Açılan şubenin ön cephe genişliği ise en az 5 metrekare olmalıdır.