Danışmanlık Ofisi Nasıl Açılır

09.04.2022
32
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Danışmanlık Ofisi Nasıl Açılır
oy

Danışmanlık Ofisi Nasıl Açılır Danışman olmak için danışmanlık ofisi açmak ve para kazanarak bir birinden farklı konularla ilgilenerek danışmanlık hizmeti vermek mümkündür. Danışmanlık bölümünün birçok konu ve alt dalları mevcuttur. Danışmanlığın konuları ve alt dalları ise şunlardır; insanların sorunlarına çözüm üreten uzmanların fikir vermesi ve yol göstermesi, ürün, işletme yönetimi, yatırım danışmanlığı, psikolojik danışmanlık, eğitim danışmanı gibi daha birçok alt dalları ve konuları bulunmaktadır.

Danışmanlık Ofisi Nasıl Kurulur?

Özellikle Türkiye’ de danışmanlık hizmeti verebilmek için gerekli sertifikalara ihtiyaç vardır. Genel kapsamlı birçok danışmanlık ofisi hizmetinde sertifika almadan danışmanlık ofisi açamazsınız. Bu yüzden önce hangi danışmanlık hizmeti için faaliyet göstermek istiyorsanız ona karar vermeniz gerekmektedir. Temel şartlar altında danışmanlık şirketi açmak zor değildir, küçük bir şirket açmak yeterli olacaktır. Önemli olan işletmenin iş yapabilme potansiyelini yerine getirebilmek ve her zaman hedeflerini bir yukarıya taşıyarak ilerleyebilmek olmaktadır. Kendine özgüveni yüksek, kendini geliştirmeyi seven ve konuşup orta yolu bularak gerçek danışmanlar ile çalışılırsa şirketin yükselmeme ihtimali bulunmamaktadır.

 Gerçek Bir Danışman Olabilmek İçin Ne Yapmalıyız?

Gerçek bir danışman olabilmek için iyi bir eğitim ve insan ilişkileri ile arasının iyi olabilmesi gerekmektedir. Çünkü danışman olmak demek insanların sorunlarına çözüm getirebilmektir. İnsanlara daha iyi bir hizmet verebilmek için bazı konularda danışmanın uzman olması gerekmektedir. Uzman olabilmek için uzman bir danışmandan eğitim almak gerekmektedir böylece sizde iş hayatına daha sağlam ve özgüvenli bir şekilde atılabilirsiniz. Danışman olabilmek için en az lise mezunu olunması gerekmektedir.

 Danışmanlık Ofisi Açma Maliyetleri

Danışmanlık ofisi açma maliyetleri en az 20.000 TL’ den başlayıp 50.000 TL’ ye kadar çıkabilmektedir. Danışman ofisi açmak isteyenler sadece bunlarla sınırlı düşünmemeli. En az 6 ayın giderini sağlayacak kadar nakit parası elinde bulunmalı geleceğini düşünmelidir. Ayrıca açılan kurumun markalaşabilmesi için reklam ücretleri, web site oluşturma ücretleri de bulunmaktadır.

 Danışmanlık Ofisi Açma Aşamaları

Yeterli birikime sahip olup danışmanlık ofisi açma fikrini gerçekleştirdikten sonra tanıtım, pazarlama stratejileri oluşturmak ve web site ile seminerler verilerek bireysel ya da kurumsal olarak markalaşmak gerekmektedir.