Bebeğinizin Saçını İlk Defa Keserken Nelere Dikkat Etmelisiniz

25.09.2019
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Bebeğinizin Saçını İlk Defa Keserken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Bebeğinizin Saçını İlk Defa Keserken Nelere Dikkat Etmelisiniz Bebeklerin ilkleri hep çok özel ve çok güzeldir. Bebek bakımı adımları arasında bulunanlardan birisi de saç kesimidir. Bebeklerin çoğunlukla korkulu rüyasıdır. Bazı bebekler ilk doğduğunda saçlı doğarken bazıları da saçsız doğuyor. Fakat aylar geçtikçe saçlar uzuyor ve bebekleri rahatsız etmeye başlıyor. Saç kesme olayı bebekleri ürkütmektedir fakat iş doğru bir şekilde ve sabırla yapılırsa korkulduğu kadar zor olmayacaktır.

Bebeğinizin Saçını İlk Defa Keserken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Bebeğin İlk Saç Kesimi Ne Zaman Olmalıdır?

Bebeğin saçları gözlerine giriyorsa ve boyun bölgesini rahatsız ettiriyorsa kesim zamanı gelmiştir. Aynı zamanda yaz aylarında da çok terlediğini görüyorsanız kesim için uygun zamandır.

Bebeğin İlk Saç Kesiminde Nasıl Davranılmalı?

İlk olarak bebeğe makasla yaklaşılması onu çok korkutacaktır. Bu yüzden kestirmeden önceki dönemde, evcilik oynarken, oyuncak makaslarla, tarakla bebeğinizi buna alıştırmanız onun açısından faydalı olacaktır. Ayrıca sizin de yükünüz azalacaktır. Daha sonra çevredeki çocuk kuaförleri hakkında araştırma yapmanız iyi olur. Deneyimli bir kuaför işinizi kolaylaştıracaktır. Saç kesimine beslenme ve uyku saatleri dışında gitmeniz uygundur. Saç kesimine giderken bebeğinizin en sevdiği ve oynarken çok eğlendiği oyuncaklarından götürün, yardımcı olabilir. Kuaför ile sohbet etmesine izin verirseniz kendini güvende hissedecektir ve korkusu azalacaktır. Saç kesilirken arada kısa molalar vermeniz mantıklı olabilir. Bir bebeği uzun süre bir koltukta oturtmak canının sıkılmasına yol açabilir.

Aynalardan Uzak Durun

Tabii kuaförler ayna doludur, fakat bebeğiniz huzursuzlanırsa aynaya değil de sizin yüzünüze bakarsa belki daha kolay sakinleşebilir. Bazı bebekler aynada kendilerini görünce de korkmaktadırlar. Sizi görünce güvende hissedecektir.

Yanınızda Mutlaka Yedek Kıyafet Bulunsun

Bazı bebekler ve çocuklar pelerin takılmasından hiç hoşlanmaz. Bu yüzden yanınızda günlük, bebeğin rahat edebileceği bir kıyafet bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle içine fazla saç girmesini de önleyebilirsiniz.

İstikrarlı Olun

Aynı kuaföre devamlı giderseniz her randevunuz daha kolay geçebilir ve bebeğiniz kuaförü çok sevebilir. Tabii her şeyden önce sizin de sabırlı olmanız, randevularınızı ertelemeden gitmeniz ve kuaförünüzle devamlı iletişim halinde olmanız gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.