Bebeğimin Ateşi Hiç Düşmüyor

08.04.2022
14
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Bebeğimin Ateşi Hiç Düşmüyor
oy

Bebeğimin Ateşi Hiç Düşmüyor Kış günlerinde ya da baharın ilk günlerinde hava değişimlerinde bebeğiniz hemen soğuk algınlığı, akıntı veya bademcik iltihaplanması geçirebilir. Öksürme ve huzursuzluk öncü belirtiler olabilir. Arkasından da yüksek ve düşmeyen bir ateş gelebilir. Bu durumda doktorunuz gereken ateş düşürücüleri verecektir zaten.

Bebeğin Ateşi Hiç Düşmüyor

Dönüşümlü olarak parasetamol ve ibufren türevi ilaçlar ile ateşi kontrol altına alabilirsiniz. Asıl sorun hiç düşmeyen ve sürekli takip isteyen 38-39 aralığındaki ateştir. Bu bebekte huzursuzluk yapar ve uyutmaz. Siz anne baba olarak ılık duş aldırabilirsiniz. Sirkeli ya da alkollü su ile banyo ettirmek artık kesinlikle yasaklanan bir durum.

Vücudun boğum noktalarında ıslak ve ılık bir bez ile kompres yapabilirsiniz. Bebeğimin Ateşi Hiç Düşmüyor Gece anlık ateş yükselmelerinde 3 saat ara ile fitil kullanabilirsiniz. Çocuğun ateşini sık sık kontrol etmelisiniz ve 38.5 üzerinde hastaneye gitmekten çekinmeyin. Yüksek ateş vücuda kalıcı olarak zarar verebilir.