Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkar

13.04.2022
15
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkar
oy

Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkar Alışveriş kredileri birçok zaman anlaşmalı mağaza firmalarından istediğiniz bir ürünü almak istediğiniz de ödeme imkanı olarak karşına çıkmaktadır. Online sisteminden veya direkt mağazasından ürün alışverişi yapmaksızın alışveriş kredisi seçenekleri sunmaktadır ve kredi başvurusu kısa bir zamanda değerlendiriliyor. Size ait bilgilerini banka tarafından kontrol sağlanması ve sonuç olarak ne kadar çıkacağını öğrenilir.

Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkartılır

Günlük yaşantımızda alışveriş kredisi alabilmek için internet üzerinden başvuru veya mağazalardan başvuru yapılabilmektedir.  Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkar ilgili yazımızda bu detayları kaleme aldık

Herhangi Bir Mağaza Ürününü Kredi İle Mümkün mü?

Banka anlaşmalı oldukları elektronik ticaret sitelerinden ve markalarının bünyesinde sağladığı ürünleri kredi ile kolayca alınması mümkündür. Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkartılır Market alışverişleri de kapsamaktadır. Lakin yüksek fiyat teknoloji ürünlerini de kredi ile alınması mümkündür. Bankanın marka firmalarıyla farklı anlaşmaları dahilinde bazı ürünler için alışveriş kredisini kullanmak mümkün değildir. Bankanın anlaşmış olduğu kurumların internet sitesinde alışveriş kredisi koşulları görmek mümkündür.

Alışveriş Kredileri Faizsiz Olabilir mi?

Bankanın alışveriş kredileri kullanılmak istediğinde ihtiyaç kredileri adı altında olduğu için faizsiz kredisini kullanılması olması mümkün değildir. Bankaların faiz oranına göre farklılık göstermektedir ve tamamında geri ödemesi faizle yapılmaktadır.

Alışveriş Kredisi Kullanabilmek İçin Şartlar

Düzenli bir kredi geçmişinizin olması gerekir Findeks raporda en az 1400 puan olması gerektiğini biliyoruz ( zaman zaman değişebilir) maaş ortalamanız ve borçlarınızı ödeme risklerinizde hesaplanm

Alışveriş Kredilerinin Özelliği Nedir?

1.) Kredilerin sadece alışverişlerin sırasında kullandırılmasıdır.
2.) Bankaların anlaşmış olduğu e-ticaret sitesinde geçerli olmasıdır.
3.) Kredinin taksit ödemelerinde ya mobil üzerinden ya da şubelerden ödemeleri rahat bir şekilde gerçekleşir.
4.) Azami vade ve miktarı, yasal düzenlemesi ve işletmelerle yapılan anlaşma kapsamında belirlenerek farklılık göstermesi mümkündür.

Alışveriş Kredileri Veren E-ticaret Sitesi

Alışveriş kredilerini veren mağazaların sitesinden bazıları aşağıdadır;

1.) Vatan bilgisayar
2.) Teknosa
3.) Hepsi burada
4.) N11
5.) Genpa

Söz konusu internet siteleri için bankalarda kredi koşul şartları farklılık göstermektedir ve genel olarak koşul şartları aşağıdadır;

1.) 500-5.000 tl kredi miktarı
2.) 24 aya kadar kredi vadesi sağlanması
3.) İnternet üzerinden başvuru

Bu mağazalar da istediğin bir ürünü almak istediğin zaman alışveriş kredisini devlet veya özel bankalar ile almak mümkündür. Alışveriş Kredisi Nasıl Çıkar Ayrıca her ürün grubunda taksit oranları değişiklik göstermektedir. İhtiyaç olan teknoloji ürünlerini hızlı bir şekilde alarak ödemeyi daha kolayca yapabilmesi mümkündür.