Spotify Hesabı Şifre Değiştirme Ve Şifre Sıfırlama

06.04.2022
17
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Spotify Hesabı Şifre Değiştirme Ve Şifre Sıfırlama
oy

Spotify Hesabı Şifre Değiştirme Ve Şifre Sıfırlama Spotify, online müzik platformudur. Cep telefonu değişikliği, format, uzun süre girmeme gibi nedenlerle spotify şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Güvende kalmak için sık sık şifre değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirmek veya sıfırlamak için uygulamayı değil, spotify internet sitesini ziyaret ederek yapmanız gerekiyor.

Spotify Hesabı Şifre Sıfırlama İşlemleri

Şifrenizi unuttunuz ve giriş yapamıyorsanız, tek çare şifrenizi sıfırlamak olacaktır. Şifre sıfırlama işlemini yapabilmek için e-posta adresinizi bilmeniz gerekiyor. Yazımızın başında da dediğimiz gibi şifre sıfırlama işlemini spotify internet sitesinden yapabilirsiniz.

İnternet tarayıcınızı açarak www.spotify.com/tr internet sitesine girin.

Menüden sağ üst köşede yer alan oturum aç butonuna tıklayın.

Açılan pencereden alt kısımda parolamı unuttum butonuna basın ve e-posta ya da kullanıcı adınızı yazarak gönder butonuna basın.

Bu işlemlerin ardından parolanızı sıfırlayabilmeniz için bir e-posta gönderecek.

Gelen e-postayı açın ve parola sıfırlamak için linke tıklayın. Karşınıza açılacak pencerede yeni şifrenizi belirleyerek, kaydedebilirsiniz.

Spotify Hesabı Şifre Değiştirme İşlemleri

Spotify hesabınızda farklı işlemler yapıldığını zannediyor ve şifrenizi öğrendiğini düşünüyorsanız, şifrenizi değiştirmenizde fayda var.

İnternet tarayıcınızı açarak www.spotify.com/tr internet sitesine girin.

Menüden sağ üst köşede yer alan oturum aç butonuna tıklayarak var olan şifrenizle giriş yapın.

Sağ üst köşeden profil, hesap, parolayı değiştir yolunu takip edin.

Karşınıza açılacak ekranda birinci kutucuğa var olan şifrenizi, alt kutucuğa da yeni şifrenizi girip parolayı değiştir butonuna tıklayın.