KİTAP SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

15.04.2022
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
KİTAP SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Kitap seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar Kitaplar bizim dostumuzdur. Hatta bazen en yakın yardımcımız olabiliyor. Şuanda içinde bulunduğumuz dönemde insanlar bilgiye kitaplar yerine internet üzerinden ulaşıyor olsalar bile unutmasınlar ki o bilgiler de kitaplardan elde edilmektedir.

KİTAP SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

-İlk olarak seçeceğimiz kitabın konusuna bakmamız lazım. Bize gerekli olan kitabın türü nedir? Mesela bizim araştırma yapacağımız konu bir yazarın hayatı olsun. O zaman biyografi ya da otobiyografi türü kitaplara yönelmeliyiz.

-Araştırma yapacağımız konu ağırlığına göre seçeceğimiz kitabın diline de yani dilimi ağırlığına da önem vermeliyiz.

-En önemlisi ve son olarak kullandığımız kitabın geçerlilik ve güvenirliğine bakmamız lazım. İstediğimiz kitabın yazarı hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekir. Bu yazarın bu konuda başka yazılar ya da kitaplar yazmış mı? Bu gibi konulara da bakmak gerekir.

Kitap seçimi çok önemlidir. Kitapların hepsi çok iyidir. Bizim yapmamız gereken iyi olanın arasından işimize yarayanı ve sevdiğimizi seçmek olacaktır. Kitap seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar İstediğiniz kitapları seçmek üzere. Kolay gelsin…