Bim Yoğurt Fiyatları 2023 – Güncel Fiyat

04.07.2023
93
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Bim Yoğurt Fiyatları 2023 – Güncel Fiyat
5/5 - (1 oy)

Bim Yoğurt Fiyatları Yoğurt sütün mayalanma işleminden geçirilerek elde edilen son derece sağlıklı bir süt türevidir.  İçeriğinde insan sağlığı açısından yararlı vitamin ve mineraller bulunur.  Düzenli tüketilmesi son derece faydalıdır.  Kalorisi düşük bir ürün olması sebebiyle yağ yakımını kolaylaştırır ve önemli bir gıdaya dönüşür.  Faydalı bakterilerle sütün bir araya getirilerek belli bir sıcaklıkta bekletilmesi sonucu elde edilir.  İçeriğinde Karbonhidrat,  Protein,  Kalsiyum,  Fosfor, B vitamini ve lipit bulunur.

Bim Yoğurt Fiyatları

Tadının oldukça lezzetli olması çok sık tüketilmesinin en önemli sebebidir. Böylesine zengin içeriğe sahip olmasına rağmen Bim Yoğurt Fiyatları herkesin satın alabileceği makul ölçülerdedir.   Yalnızca ülkemizde değil tüm dünya ülkelerinde en fazla tüketilen yiyecek maddesidir. Yoğurt ve çeşitlerine dilediğiniz zaman marketlerden temin edebilir veya online sipariş verebilirsiniz.  Dilerseniz evde hijyenik koşulları oluşturarak yoğurt mayalayabilirsiniz.  İşlem oldukça basittir.  Sütü kaynattıktan sonra oda sıcaklığında ılımasını bekleyin.  Yaklaşık olarak 45 derece ısıda yoğurt mayası ilave ederek orta ısıda bir yerde yaklaşık 6 saat mayalanması için bırakın.  Daha sonra buzdolabına muhafaza ederek soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Bim Yoğurt Fiyatları

Bim Yoğurt Fiyatları

Bim Market Yoğurt Fiyatı

Bim Market Yoğurt Faydaları Yoğurt içeriği bakımından zengin donanıma sahip insan sağlığı açısından son derece besleyici ve faydalı ürünlerden biridir.  Bim Yoğurdun faydaları arasında en önemli olanı probiyotik özelliğe sahip olmasıdır. Bim Yoğurt Güncel Fiyatları 2023 Faydalı bakteriler olarak bilinen canlı probiyotik içeriğine sahiptir.  Yaklaşık olarak 150 gram yoğurt da 100 milyondan fazla canlı probiyotik bulunur.

Probiyotik bağırsak florasının uyarılması konusunda çok etkilidir.  Bu da sindirim sistemi rahatsızlıkları,  kabızlık ve ishalin önlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisi,  kanser hastalığını önlemesi,  cilt üzerindeki olumlu dermatolojik etkisi çok önemlidir.  Kalp damar,  hipertansiyon,  kolesterol,  diyabet hastalığında olumlu etkiye sahiptir.  Ayrıca yoğun olarak omega 3 yağ asidi bakımından zengindir.

Bim Yoğurt Fiyatları 2023

 • Tire Süt Kaymaklı Yoğurt 29,60 TL
 • Dost Tam Yağlı Yoğurt (%4 Yağlı) 3000 gr fiyatı 69,50 TL
 • Dost Tam Yağlı Yoğurt (%4 Yağlı) 1500 gr fiyatı 39,00 TL
 • Dost Tam Yağlı Yoğurt (%4 Yağlı) 500 gr fiyatı 19,75 TL
 • Dost Yarım Yağlı Yoğurt (%1,5 Yağlı) 2500 G  fiyatı 51,50 TL
 • Bim Süzme Yoğurt Fiyatı (Dost 900 gr); 49,50 TL
 • Bim Tava Yoğurdu Fiyatı (Dost – Kaymaklı 1500 gr); 49,50 TL’dir.

Bim Yoğurt Çeşitleri

Yararlı özellikleri bakımından zengin içeriğe sahip olan yoğurt fermente bir süt türevidir. Endüstrinin gelişmesi ile birlikte yoğurt ürünleri üretimi ve çeşitliliği oldukça artmıştır.  Ev tipi yoğurt üretimi yanı sıra farklı yoğurt çeşitleri de üretilmektedir. Bim Market Güncel Yoğurt Fiyatları Yoğurt çeşitleri içinde günümüzde sıklıkla tercih edilen homojenize yoğurttur. Homojenize yoğurt raf ömrünün uzatılması için üretilen içinde bulunan yağ parçacıklarının yoğurdun üst kısmına geçmemesi ve orada birikmemesi için özel üretilmesidir. Bunun yanı sıra yoğurt çeşitleri;

 • Tava yoğurdu
 • Süzme yoğurt
 • Meyveli yoğurt
 • Yağı alınmış (lighte) yoğurt
 • Cacık
 • Ayran

Gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Yoğurt özelliği bakımından soğukta muhafaza edilmesi gereken yiyeceklerdendir.  Soğukta muhafaza edildiğinde pH değeri düşük olur ve mikroorganizmalar yoğurt içinde uzun süre canlı kalamazlar. Bim Pizza Fiyatları na da bakabilirsiniz.

Bim Yoğurt Siparişi

Günümüzde yoğurda ulaşmak oldukça kolaydır.  Dilediğiniz zaman markete giderek alabileceğiniz gibi online yoğurt siparişi vererek yoğurt satın alabilirsiniz.  Günümüzde internet satışlarının yalnızca dayanıklı tüketim maddelerinde değil doğal yiyecek içeceklerde de online siparişe açık olması tüketicinin çok daha kısa sürede zorunlu temel yiyecek maddelerine ulaşmasını da kolaylaştırmıştır.  Dilediğiniz zaman online yoğurt siparişi verebilir kısa sürede yoğurt alabilirsiniz.  Bunun için internetten yoğurt üreticisi bir siteye ulaşarak yoğurt sipariş et butonuna tıklayın. Yoğurdun yanı sıra birçok yoğurt ürünleri olan meyveli yoğurt satın al tercihi yaparak en kısa sürede siparişinizi oluşturun. Bim Yoğurt Fiyatları konusunda aşağıda listede güncel Fiyatları Görebilirsiniz.