Aracınızı Düşünüyorsanız ORJİNAL Filtre Kullanın!

10.04.2019
1.020
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Aracınızı Düşünüyorsanız ORJİNAL Filtre Kullanın!
oy

Aracınızı Düşünüyorsanız ORJİNAL Filtre Kullanın!

Merhaba Otomobiline Değer verenler.  Bugun Sizlere Araçlarda kullanılan Filtrelerin Öneminden Bahsedecegim.  Her Marka kendi araçlarına özgü marka filtreler ürettirir. Bunlar ORJİNAL ya da YAN SANAYİ olarak değişir. Önce Alman grubundan baslayalım. Alman Grubu;  MERCEDES,  BMW, AUDİ, VOLKSWAGEN, OPEL. MERCEDES  ve BMW’nin orjinal Filtre üreticisi MANN-HUMMEL ve HENGST”dir. Aracınıza deger katmak isterseniz bakımları için herzaman Orjinal Yedek Parca kullanmaya özen gösteriniz.

Geçelim Fransız Grubu Araçlara..RENAULT – CİTROEN – PEUGEOT 

Bu 3  Dev Markanın Orjinal Filtre Üreticisi HAVA Ve YAG Filtrelerinde PURFLUX’dur. Yetkili Servislerde  PSA Kutusu yada MAİS Kutusu İçinde araca takılan filtre PURFLUX Markadır. Yakıt Filtrelerini genellikle DELPHİ, çok nadir de olsa UFİ Üretir. Bakımlarda kesinlikle Mazot ya da Benzin filtrelerini orjinal kullanmanız aracınızın enjektör ömrü için tavsiye edilir.
Aracınızın degil sizin cigerleriniz için önemli bi filtre olan Polen Filtresine geçelim..
Polen Filtresi ne kadar önemsiz bir filtre gibi görünse de insan saglıgı için büyük önemi vardır. Dısardaki pis havayı solumamanız için bu filtreye ihtiyac vardır. Özellikle KARBONlu polen filtresi kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede aracınızın  Isıtması&Sogutması çok iyi olur, hem de saglık acısından karbon parcacıkları cok daha iyi süzer. Fransız grubu aracların Polen Filtrelerini genellikle VALEO üretir, çok nadir de olsa PURFLUX’in de bu filtreleri ürettiği görülmüştür. Geçelim son olarak JAPON – KORE grubuna. HYUNDAİ – KİA – TOYOTA – HONDA Kore grubu aracların basında gelen Hyundai ve Kia’nın orjinal Filtre tedarikcisi HMC’dir. Acılımı Hyundai Motor Company olan bu tedarikcinin  filtrelerini genelde MAHLE üretir. Yetkili Servislerde Özellikle Yakıt Ve Polen Filtresi MAHLE olarak takılır. Yag ve Hava filtresini orjinal ekipman üreticisi olan MANDO üretir. Japon Grubu aracların Orjinal Filtrelerini BLUEPRİNT ALMANYA’da üretmektedir. Çok nadir de olsa Valeo ve Denso da üretmektedir. Fakat gerek maliyet, gerek kar marjından dolayı üretici firma olarak BLUEPRİNT tercih edilmektedir.
Son olarak AMERİKAN devi FORD’DAN bahsedelim. Ford’un Yedek parca tedarikcisi olan FOMOCCO (Ford Motor Company) Filtrelerini Genel Olarak UFİ Ve PURFLUX’e ürettirmektedir. Hava ve yağ filtreleri PURFLUX, Yakıt ve Polen Filtreleri UFİ Markadır. Yetkili Servislerde kullanılan bu ürünler son derece kaliteli fabrikalarda üretilmekte, aracın canına can katmaktadır.

Aloparça

www.aloparca.com olarak burada yazılan tüm markaların Türkiye Distiribütörleriyle çalısmakta, tedarik konusunda hiç bir problem yaşamamaktayız.  Hangi marka ve model arac kullanıyorsanız kullanın Aloparca’yı  08503330686 numarasından arayarak ya da web sitesinden mail atarak aracın ŞAŞE Numarası ile aracınıza uygun filtreyi almanız mümkün. Dogru ve Orjinal Ürünler İçin İlk Tercihiniz Olmayı Hedef Belirledik.

Bizim Bir Sloganımız var 🙂

SIRADAKİ PARÇA ARADIGINI BULAMAYANLARA GELSİN.. 🙂