15 tatil ne zaman

01.12.2018
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
15 tatil ne zaman

15 tatil ne zaman? Öğrenciler yarı yıllık tatil için sabırsızlanıyorlar. Yarı yıl tatili kaç gün sürecek? Halkın dilinde 15 tatil olarak bilinen sömestr tatili başladığında, MEB iş takvimi ile duyuruldu. Yani bu yıl, yarım yıl araları ne zaman başlayacak? 15 tatil günü uzatılacak mı?
Dönem tatilinin başlangıcını merak edenler, Şubat tatillerinin planlarını açıklığa kavuşturacak ve dönemin ne zaman başlayıp biteceğini merak edeceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığı kapatılacak ve 15 tatil günü bu soruya cevap vermeye başlayacak. 15 tatil gününün ne zaman olduğu sorusunun cevabı…

15 tatil ne zaman

Dönem araları, okulların kapanmasından sonra 18 Ocak Cuma günü başlayacak. 15 tatil ne zaman 16 gün sürecek ve ikinci dönem 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Takdir notu hesaplamalarını yapacak olan öğrenciler öncelikle tüm ders notlarının final notlarını derlemeli ve toplam ders sayısına bölünmelidir. Sonuç, 0 ile 100 arasında bir sayı olacaktır. Sonuç 85’in üzerinde ve üzerindeyse, öğrenciler rapor kartlarıyla tanınmaya hak kazanacaklardır.

15 tatil ne zaman Başlayacak

Bununla birlikte, 85’den küçük ancak 80’den büyük olan dereceler için bir takdir belgesi verilecektir. Gerçekleştirilecek hesaplamalar yapıldıktan sonra, belirtilen aralıklara göre takdir veya kabul görüp görmeyeceği kolaylıkla öğrenilebilir. Takdiriniz sayesinde okulun sunduğu imkanlardan biri olan hesaplama prosedürleri, öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettiği sorulara cevap bulabilir.

Çocuklarımız Okullar açılıncaya kadar ne yapılabilir? Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, yoğun bir eğitim sürecini tamamlayarak bir tatil için hazırlandıklarını belirtti. Rapor kartı notları ne bir başarı ya da başarısızlık işareti değildir. Öğrenme sürecindeki eksikliklerimizi ve öğrenme stillerini gözden geçirmek için bir fırsat Olduğunu dile getirdi. 15 tatil ne zaman ile ilgili yazımız umarım sizlere faydalı olmuştur.