Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

07.10.2019
18
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kuru Temizleme Dükkanı Açmak
oy

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak Yeni bir iş dalı arayışı içindeyseniz kuru temizleme dükkanı açmak tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Kuru temizleme dükkanları günümüzde özellikle çalışan kesim tarafından sık tercih edilen dükkanlar haline gelmiştir. Kuru temizleme dükkanınızı doğru yerde açtığınız ve kalite hizmet anlayışını benimsediğiniz takdirde bu işten iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

Kuru Temizleme Nedir?

Islak temizlemeye zarar görebilecek hassas kumaşa sahip giysilerin yıpratılmadan temizlenmesini sağlayan işlemdir. Kuru temizleme hem giysilerin uzun ömürlü olmasını hem de yeni alınmış gibi görünmesini sağlar. İsmine bakıldığında kuru yapılan bir işlem olduğu sanılsa da aslında kuru temizlemenin bu ismi almasının sebebi kullanılan temizleme sıvılarının su içermemesidir.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmanın Maliyeti Nedir?

Kuru Temizleme dükkanı açmanın maliyetinin diğer iş alanlarından daha düşük olduğu söylenebilir. 25.000-30.000 TL ile bu işe başlayabilirsiniz. Tabi bu açtığınız dükkanın konumuna, kullanılan dekor ve makinelerin kalitesine, çalışan sayısına göre değişiklik gösterecektir. Bu hesaplamaları iyi yapabilmek için bir iş planı oluşturmanız tavsiye edilir.

Kuru Temizleme Dükkanı Açabilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Kuru Temizleme dükkanı açabilmek için belediyeden gerekli izin ve belgeleri almalısınız. Gerekli izinleri alıp evrakları teslim ettikten sonra sıra gerekli ekipmanları almaya geldi. Kuru temizleme makinesi, çamaşır makinesi, pres ütü, yıkama ve kurutma makinesi, elektrikli buhar kazanı gibi birçok temizleme ve ütüleme aleti almanız gerekecektir. Bunun dışında alınması gereken sandalye, masa gibi ofis malzemelerini de hesaba katmayı unutmayın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu işten kar elde etmek istiyorsanız dükkanın işlek bir yerde olması önemlidir. Dükkana gelen müşterileri iyi ağırlamak, sorunlarına çözüm üretmek önemlidir. Bazen sizi zorlayacak lekeli giysiler getirilebilir. Müşterilerinizden giysilerdeki bu lekelerin yerlerini söylemelerini isteyin. Eğer sormazsanız bu lekeler çıkmaz ve müşteri memnuniyetsizliği yaşanır. Bunu istemeniz iki taraf için de faydalı olacaktır.

​Çıkaracağınız el broşürleri, ara sıra yapacağınız kampanya ve fiyat değişikliği ile reklamınızı yapabilir, daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Fakat bu kampanyaları sık sık yapmanız tavsiye edilmez aksi takdirde kar elde etmek isterken zarara girebilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.