Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu

29.09.2021
66
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu

Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu sizlerle bu yatırım aracını dikkatli bir şekilde analiz edip geçmiş ve gelecekteki durumlarını iyi analiz etmek gerekmektedir.

Kripto Para İle Al Sat Yaparak Kazanma

Bu konuda kendinizi ciddi olarak iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, grafik analizi ve al sat çizgileri üzerinde bu işlemleri çok rahat gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorsanız, çok ciddi karlar elde edebilirsiniz. Bu tip al sat işlemleriyle kişinin geçimini sağlayabileceği, hatta fazlasını kazanabileceği tam zamanlı iş olarak yapabileceği bir hal alabilir.

Ancak bu işlemlere başlamadan önce, grafik analizine, teknik analizlere pek aşina değilseniz mutlaka eğitimini aldıktan sonra başlamanızın faydası olacaktır. Unutmamanız gerekir ki, geleneksel piyasalardaki gibi tatil süreci yoktur. Yedi gün yirmi dört saat işlem yapılabilen ve değer artışı inişiyle karşılaşabileceğiniz bir sistemdir.

Madencilik ve Staking

Bu modellere başlamanız için belirli bir ölçüde sermayeye ihtiyacınız bulunur. Bazı kripto paraları madencilik faaliyetine olanak tanır. Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu Bu yapıyı kullanıp GPU ve CPU’larınızdan faydalanarak madencilik yapabilirsiniz. Madenciliğe başlamak ciddi bir ön sermaye gerektirir. Sermayenizin geri dönüşünün de aylar alabileceğini unutmamalısınız. Ayrıca getirisinin olup olmadığı konusunda da ciddi bir hesaplama yapmanız gerekir. Çünkü elektrik fiyatlarının yüksekliği ve teknik ekipman maliyetlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Diğer bir yol da staking sistemidir. Bu kavram banka faiz sistemine çok benzer bir sistemdir. Bazı kripto paralar, bu kripto paraları elinizde bulundurmanız halinde size belirtilen süre sonunda kripto para ödülü kazandırır. Bu kar sistemi banka faiz oranlarından daha fazla olması sebebiyle çok fazla tercih edilir.

Airdrop Toplamak

Kripto projeleri, başlattıkları projelerinin tanıtılması, pazarlanması gibi koşullar açısından piyasaya sürülmeleriyle kişilerin yatırımına sunulur. Örnek verecek olursak kişiler bir protokol indirip, sosyal medyada kayıt yaptırarak, takip ederek ve retweet yaparak airdrop kripto paralarından kazanabilir. Bu airdropları oluşturanlara cüzdan adreslerinizi vererek ödeme de alabilirsiniz. En hızlı ve güncel airdrop hizmeti veren adres airdrop.com.tr adresidir.

Mal ve Hizmet Alım Satımı İçin Kripto

Bir fiziksel mağazanız ya da ekonomik sebeplerden ötürü kripto para ödemelerini de kabul etmek isteme durumunuz varsa işletmeniz için bunu uygulayabilirsiniz. Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu Ancak burada çok önemli bir husus, sürekli değişen ve yenilenen kanunların kontrol edilerek bunun yasal olarak mümkün olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.