Kalça (Popo) Estetiği Hakkında

15.04.2022
7
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Kalça (Popo) Estetiği Hakkında

Kalça (Popo) Estetiği Hakkında Birçok insan kalça biçiminden rahatsızlık duymaktadır.Doğuştan ya da sonraki sebeplerden dolayı kalça yapısında ciddi sorun oluşturabilecek değişiklikler ortaya çıkabilir.Genellikle kalça biçiminin bozukluğu anotomik sebeplere bağlı olduğu gibi , dış dünyanın şartlarından da etkilendiği gözlemlenmiştir. (Aşırı kilo alma, yanlış duruş, hareket dengesizliği vs.)

Kalça (Popo) Estetiği

Kalça şeklinden memnun olmayan hastalar için estetik cerrahlar bir çok yöntem kullanabilirler. Kalça estetiğindeki asıl amaç, kalıcı sonuçlar elde edebilmek ve en doğal görünüme kavuşabilmektir. Kalça (Popo) biçimini değiştirebilmek, güzelleştirmek maksadıyla hangi operasyonlar gerçekleştirilebilir ?

Liposuction İle Kalça Şekillendirme :

Liposuction uygulaması ile kalça şeklini en güzel hale getirebilmek mümkündür ayrıca kalçayı kalkık hale de getirmekten söz edebiliriz.

Kalça protezleri ‘Gluteal İmplant’:

Kalça protezleri sayesinde daha kadınsı (feminen), eğer çok sönük ise daha diri ve canlı  yada belirsiz bir görünüme sahipse daha çıkık bir kalça görünümü kazandırılabilir. Kalça (Popo) Estetiği  Kalça estetiği olmak isteyen  bazı kadın ve erkek hastalarda hem kalça protezi hem de liposuction uygulamalarının gerçekleştirilmesi sayesinde daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Saydığımız bu operasyonların yanında  klasikleşmiş olan bir yöntem; Kalça dikleştirme ameliyatı yani ‘Buttock Lift’ estetik operasyonu ile de kalçayı şekillendirme işlemleri yapılabilmektedir.