Cilt Soyma İşleminde Lazer Yöntemi

08.04.2022
10
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Cilt Soyma İşleminde Lazer Yöntemi
oy

Cilt Soyma İşleminde Lazer Yöntemi Vücudumuzun en çabuk deforme olan ve en çabuk yaşlanan organlarından biri olan cildimiz için oldukça fazla gençleştirme, tedavi etme yöntemleri ortaya çıktı son zamanlarda. Cilt tedavileri için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Estetik ameliyatlar, çeşitli ilaç ve merhem tedavileri bulunmaktadır. Cildimizin tedavi ettirilmesinde en çok başvurulan yöntem ise lazer ile yapılan cilt yenileme, leke giderme işlemleridir.

Cilt Soyma İşleminde Lazer Tekniği

Lazer işleminin cilt üzerinde kullanılmasının nedeni ise cilt üzerinde bulunan sorunların giderilmesinin yanı sıra verdiği lazer ışınları ile cildin kendini yenilemesini sağlamaktır. Cilt kırışıklıklarında ve çeşitli cilt lekelerinde ise son yıllarda peeling işlemi yerine lazer tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Lazer ile bir nevi peeling işlemi uygulanarak cildin üzerinde oluşan eskimiş ve zaman ile lekelenmiş derinin soyulması sağlanıyor. Cilt Soyma İşleminde Lazer Yöntemi Lazer ile cildin soyulması işlemi zedelenmiş ve zarar görmüş olarak tabir edilen cildin zarar gören katmanının ortadan kaldırılmasıdır. Bu işlem sonrasında cildin altından yeni deri çıkar ve cilt üzerinde bulunan lekelenmeler ortadan yok olur. Cilt soyma işlemi sonrasında cilt kendini yenileyeceğinden cilt rengi açık pembeye döner ve kısa süre içerisinde yeni cilt lekesiz ve zedelenmemiş şekilde ortaya çıkar.