İyi Eğitimle Çocukların Düzeltilmesi

17.09.2019
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İyi Eğitimle Çocukların Düzeltilmesi

İyi Eğitimle Çocukların Düzeltilmesi Ülkemizde ve dünyada problem teşkil eden konuların en başında şüphesiz eğitim gelir. Eğitim belirli yaş düzeyi olmaksızın her yaştaki bireylere verilmektedir. Eğitimin başarılı bir dönüt alabilmesi için iyi bir planlama dahilinde yapılması gerekir. Verilecek olan yaş grubu sosyal yapı vs. konular dikkate alınarak eğitim planlaması oluşturulmalıdır. Planlaması ve verilmesi en önemli olan grup hiç şüphesiz çocuklardır. Çocuklar geleceğin temelleri oluşturacak olduklarından iyi bir eğitim alan çocuk iyi bir gelecek iyi bir toplum ve iyi bir ülke temellerini kurar.

İyi Eğitimle Çocukların Düzeltilmesi

Aile Tarafından Verilen Eğitim

Çocuklar ilk eğitimlerini aileden ve daha sonrasında öğretmenlerinden alarak kendilerini geliştirme olanağı sağlarlar. Ailede gördüklerini ve duyduklarını uygulama yoluyla ilk eğitimini almaya başlayan çocuk sorgulama aşamasında bilinçsiz olduğu için ailenin iyi bir örnek oluşturması çocuğun eğitimi açısından oldukça önemlidir. Ailesinde olumlu örnekler gören çocuklar ilerleyen yaşlarında bunu davranışlarında gösterecektir.

Bu konu hakkında inceleme yapacak olursak aile eğitimi görmeyen aile ortamından yoksun olarak büyümüş olan çocukların sosyal hayatta adapte olabilme, iletişim kurma vs. konularda güçlük çektiklerini görebiliriz. İyi bir eğitim iyi bir aile ile başlar. Çocuklarının ilgi duydukları konulara yönlendirilmesi konusunda ailelerin rolü büyüktür. Matematik çalışırken mutsuz olan bir çocuğu sürekli olarak o yöne itmek, yüzmeye yeteneği olan bir çocuğu bu konuda desteklememek ailenin verdiği yanlış eğitimlerden birkaçıdır.

​​​​​Okul Tarafından Verilecek Eğitim

Ailede atılan temellerin sağlamlaştırılması için okul eğitimi önemli bir aşamadır. Ailede tarafından yanlış eğitim verilen çocukların öğretmenler tarafından doğru yönlendirmeler yapılarak iyi bir çocuk olabilmek adına yaptıkları katkılar yadsınamaz bir gerçektir. Aile ve öğretmenlerin uyumlu bir şekilde eğittikleri çocukların başarıları zaman içinde fark edilecektir.

Kendilerini Bulmalarına İzin Verin

Her çocuk öğrenmeye eğitime açık bir şekilde dünyaya gözlerini açar. Bundan sonrasında önemli olan iyi bir eğitim almış ve kendilerini iyi tanımış olarak yetiştirilmiş olmasıdır. Davranışlarında ve düşüncelerinde problemler olan çocuklar iyi bir eğitim ve iyi bir eğitici ile pek tabi olumlu sonuçlar alacaklardır. Önemli olan onları tanımak ve kendilerini tanımalarına izin vermektir. İyi olan eğitim bizim çocuklara dayattığımız şeyler değildir. İyi eğitimle çocuklar değişebilir ve gelişebilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.