Google Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

31.08.2021
30
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Google Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?

Google dijital atölye sertifikası nasıl alınır?  Son dönemde insanların teknolojiye olan ilgisi artmaya başladı ve Google’da artık Google dijital atölye sertifika Diye aramalar yapılmaya başlandı. Google teknoloji ve internet alanında sürekli kendini geliştirirken, insanların da Google servisleri konusunda kendisini geliştirmesi için büyük yardımları oluyor. Türkiye’de ve dünyada dijital pazarlama ile ilgili eğitim veren pek çok kişi ya da kurum vardır. İnsanlar, yeni bilgileri öğrenmek amacıyla bu eğitimlere katılım sağlar ve bilgi öğrendikten sonra diledikleri takdirde sertifika alırlar.

Dijital Atölye Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Türkçe oluşturulmuş ve katılımcılara önündeki Pencereden 23 ayrı konu ve alt başlıklardan meydana gelen sertifika uygulamasında eğitim videolarını izleyerek ya da yazılı bir şekilde bilgi alarak her konu neticesinde bulunan bilgini sına butonunu basılı tutarak öğrenilen konu ile ilgili testlere girilebilir.

Yanlış yapma hakkı da vardır. Ancak yanlış yapıldığında geri dönerek doğru cevabı işaretlemek de mümkündür. Google uygulaması bunu yaparak aslında katılımcıları öğrenmeye zor diyor. İleride yüz yüze eğitimler biçiminde de bu sertifikanın alınabileceği ile ilgili çeşitli söylentiler şimdiden kulis haberleri olarak dolaşıyor.

Google Dijital Atölye Eğitimine Nasıl Katılım Sağlanır?

Katılımcıların Google dijital atölye eğitimi uygulamalarına katılmak istemeleri durumunda Google dijital atölye uygulaması üzerinden sisteme erişim sağlamaları mümkündür. Dijital atölye web uygulamasına giriş yapıldığında katılımcılardan kayıt olmaları talep edilecektir. Gmail hesabı mevcut ise yer hemen kayıt olmak mümkündür.

Google Dijital Atölye Eğitiminde Neler Var?

23 değişik kategoride pek çok konuya çok da ha kapsamlı bir biçimde yer veriliyor. Oldukça eğlenceli bir öğrenme altyapısını geliştiren Google çeşitli örneklerle bilgilerin pekiştirilmesini sağlıyor.

  • Mobil olanakların keşfedilmesi
  • Web analizlerinin başlaması
  • Online mağazaların kurulması
  • Sosyal medya platformlarının fark edilmesi
  • Arama reklamları ile fark edilmeye arama ile keşfedilme online uygulamalarda katılımcıların varlıklarını oluşturması

Google Dijital Atölye Eğitimi Ne Katılması Gerekenler Kimler?

  • Dijital alanlarda faaliyet gösterenler
  • Bilişim uzmanları
  • E-ticaret yöneticileri
  • Sosyal medya yöneticileri

Google uygulaması üzerinden verilen pek çok eğitimlere katılmak suretiyle gerekli sınavları da geçerek sertifikaların alınması mümkündür. Google Dijital Atölye Sertifikası Nasıl Alınır?  Bu sertifika açısında 23 konuyu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra bütün konuların karma bir şekilde oluşturulduğu 40 sorudan meydana gelen bina sınavına girilmesi gerekir. Bundan da başarılı olan kişiler PDF formatında sertifikalarını online bir şekilde alabilirler.