Instagram Kullanarak Youtube İzlenme Sayısını Arttırma Yolları Nelerdir?

30.04.2021
19
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Instagram Kullanarak Youtube İzlenme Sayısını Arttırma Yolları Nelerdir?
oy

Instagram Kullanarak Youtube İzlenme Sayısını Arttırma Yolları Nelerdir? Youtube izlenmelerinizi arttırmak için diğer mecralardan faydalanmak yerinde bir karardır. Çünkü sosyal medya hizmetleri birbiriyle daima işbirliği içerisindedir. Size yalnızca youtube ile ulaşamadığınız kullanıcılara ulaşma imkanı sağlar. Bu konuda size en çok yardımcı olacak hizmet İnstagramdır.

Kanalınızın Reklamını Yapın

Yapmanız gereken ilk şey, kanalınıza uygun bir profil resmi ve açıklamalar ile hesabınızı zenginleştirmek olacak. İnstagram hesabınızın adı ile youtube hesabınızın adının aynı olması takipçilerinizin size ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Hesabınızın açıklamalar kısmında youtube hesabınızın linkine mutlaka yer vermelisiniz.

Çevrenizdeki insanlardan sizin youtube hesabınızı instagram üzerinden paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Bu durum hem instagram takipçilerinizi hem de youtube izlenmelerinizi arttıracak.

İnstagram Hesabınız Herkese Açık Olsun

Hesabınız herkese açık olursa, sizi takip etmeyen kullanıcılar da paylaşımlarınızı görebilir, yorum yapabilir ve size onayla veya reddet gibi bir bildirim gelmeden sizi takip edebilirler. Ayrıca paylaşımlarınızın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak bir diğer şey keşfet kısmında önerilmenizdir. Bu durum için de hesabınızın açık olması bir avantaj sağlayacaktır.

Videolarınızdan Haberdar Edin

Sizin yeni içeriklerinize ne zaman ulaşabileceklerini, içeriklerinizin hangi konularda olduğunu bilmek izlenme sürenizi olumlu etkileyecektir. Videolarınızı paylaşmadan önce İnstagram üzerinden bir hatırlatma postu oluşturarak izlenme sayınızı arttırabilirsiniz. Videoyu yayınladığınız zaman da aynı şekilde bunu bildirmelisiniz.

Reels ve Ig Videoları Oluşturun

Reels videoları 15 saniye ile 30 saniye arasında oluşturulabilen, çeşitli efektler ve müzik eklenebilen videolardır. Keşfet bölümünde mutlaka reels videolarına yer verilir. Youtube içeriklerinizle paralel olarak hazırlayacağınız videolar sizi daha çok insanın tanımasına olanak sağlayacaktır.

Ig videoları 1 ve 1 buçuk dakika aralığında olan uzun videolardır. Paylaştığınız youtube içeriklerinizden 1 dakikalık bir kısmı burada paylaşıp izlenme sürenizi arttırabilirsiniz. Videonun bu parçasını beğenen kullanıcı devamını izlemek için youtube hesabınızı ziyaret edebilir.

Doğru Etiketleri Kullanın

Etiket kullanmak arama alanına yazılan bir anahtar kelime yolu ile bulunmanıza olanak sağlar. Instagram Kullanarak Youtube İzlenme Sayısını Arttırma Yolları Nelerdir? Hesabınızın ismi yazılmasa bile o etiketle bir içerik hazırlamışsanız kullanıcıların karşısına çıkacaktır. Etiket eklerken “#” işaretinden sonra, işaretle birleşik olarak istediğiniz kelimeyi yazın. Örneğin #makale. Etiketlerin içeriğiniz ile mutlaka ilgisi olmalı. Postlarınızın altında, reels videolarınızın altında tercihinize bağlı olarak çok sayıda etiket kullanabilirsiniz.

Hem instagram hem de diğer hizmetler üzerinden tanıtım yapmanın en önemli unsuru aktif olmaktır. Yalnızca bir mecrada değil aynı anda birçok mecrada hesap açabilir, reklam yapabilirsiniz. Hesaplarınızda yorum yapmanız, yapılan yorumlara cevap vermeniz kullanıcılara onlarla iletişimde olduğunuz hissini verir. Bu durum hesabınıza yönelik olumlu bir algı yaratacağından izlenme sayınızı da arttıracaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.