İnstagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir

18.07.2021
3
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
İnstagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir

İnstagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir İnstagram, doğrudan p***** gibi topluluk kurallarını ihlal eden gönderileri tespit etmek ve sansürlemek için zaten çok şey yapıyor, ancak şimdi teknik olarak kurallarına aykırı olmayabilecek potansiyel olarak hassas materyalleri engellemek için de adımlar atmaktadır.

İnstagram Hassas İçerik

Sosyal ağ, bu açıklamaya uyan gönderilerin üstüne “Hassas İçerik” uyarısı içeren bulanık bir ekran ekliyor; bu, temelde kullanıcılar tarafından rahatsız edici olarak bildirilen ancak yayınlanan İnstagram yönergelerine göre yayından kaldırmayı hak etmeyen gönderiler anlamına geliyor.

Bu, fotoğraf veya videoyu görüntülemek için bir bildirime dokunmanız gerekeceğinden, ağda yayınlanan görüntüler tarafından skandal olmaktan endişe duymayan kullanıcılar için bir adım ekleyen bir uygulama özelliğidir.

Bulanık görünüm hem liste hem de ızgara görüntüleme modlarında görünecek ve İnstagram, uygulamada “şaşırtan ya da istenilmeyen deneyimlerin” önleyeceğini söylüyor. instagram’ ın topluluk şikayetlerini azaltmak ve yönergelerini nispeten açık tutmak arasında bir denge bulmaya çalışması muhtemeldir.

İnstagram İkinci Güncelleme

İkinci büyük güncelleme, tüm kullanıcılara iki faktörlü tanıtımın geniş bir şekilde yayınlanmasıdır. Daha önce, güvenlik uzmanlarının mümkün olan her yerde iki faktör kullanmaları yönündeki neredeyse evrensel tavsiyesine rağmen, bu yalnızca sınırlı bir üye grubu tarafından kullanılabiliyordu.

İnstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Bu özelliği, profil sayfanızdaki dişli simgesini kullanarak ve “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” altında “Güvenlik Kodu Gerektir” seçeneğini etkinleştirerek etkinleştirebilirsiniz. Şu anda olumsuz haberlerin miktarı ile bu, İnstagram’ ın ilerlemesi için önemli bir katkı olabilir.

  • Kullanıcı Alessandro Paluzzi’ye (ve sosyal medya uzmanı Matt Navarra ) göre, platform, kullanıcıların platformdaki hassas içeriğe maruz kalmalarını yeni bir ayar aracılığıyla sınırlandırmalarını sağlayacak yeni bir seçenek üzerinde çalışıyor.
  • Burada görebileceğiniz gibi, yeni ayar açıldığında, kullanıcının “hassas olabilecek daha az fotoğraf ve video göreceği” anlamına gelir. Belki ekranın gerekli olduğu düzeyde olmayan sınırda içerik içindir, ancak yine de insanlar onu görmemeyi tercih edebilir. Veya sizi bakma zorunluluğundan kurtarmak için bu gönderilerden daha azını – rahatsız edici içerik ekranı dâhil – gördüğünüz anlamına gelebilir.

İnstagram da Neler Hassas İçerik Olarak Sayılır?

Güncelleme, hayvan istismarı veya insani krizlerle ilgili gönderiler gibi grafik veya şiddet içeren materyalleri ele alacaktır. Bu görselleri paylaşan kişiler, profil özet akışında görene kadar görsellerinin bir ekranla kapatıldığını bilemezler. Fotoğrafları “hassas” olarak etiketlemek ve kullanıcılara yayınlarında gördükleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak olumlu bir şeydir.

İnstagram Kısıtlı Mod

Bununla birlikte, bazı fotoğraflar bu şekilde uygunsuz bir şekilde etiketlenirse, İnstagram bunun için hararetle karşı karşıya kalabilir. İşlerin nasıl ters gidebileceğini bilmek için tek yapmanız gereken YouTube’ un “kısıtlı modu” ile mevcut mücadelesine bakmak. TechCrunch, İnstagram’ ın tüm kullanıcılara çok ihtiyaç duyulan bir güvenlik aracı getireceğini bildiriyor, iki faktörlü kimlik doğrulama, bu da hesabınıza fazladan bir kimlik katmanı ekliyor. İnstagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir Profil sayfanızdaki dişli simgesine gidin, “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” yı seçin ve etkinleştirmek için “Güvenlik Kodu İste” yi açın.

 

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.