Birden Fazla Word Belgesi Nasıl Birleştirilir?

28.04.2021
195
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Birden Fazla Word Belgesi Nasıl Birleştirilir?
4.5/5 - (2 oy)

Birden Fazla Word Belgesi Nasıl Birleştirilir? Elinizde olan dosyaları birleştirmek istiyorsanız ilk olarak herkes aklına gelen ilk yöntem Word belgesindeki bilgilerin içeriğini kopyalayarak diğer bir belgeye aktarmaktır. Eğer sayfa sayısı az olan bir Word belgesi ile çalışıyorsanız bu çözüm oldukça sizlerin işinize yarayacaktır. Ancak yüzlerce sayfadan oluşan 4 belgelerini birleştirmek sizlere sıkıntı yaratabilir.

Word Belgelerini Birleştirme İşlemi

Eğer oldukça fazla sayıda bir Word belgesini birleştirmek istiyorsanız yerleşik işlevleri kullanarak bu birleştirme işlemini yapabilirsiniz. Microsoft Word 2016 kullanıcıları birden fazla Word dosyalarını birleştirme işlemini sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Ayrıca bu iki dosya birleştirme işlemi sadece Word dosyalarını kapsamakta değildir. Aynı zamanda Txt. odt, xml, pdf ve html gibi dosyalarda birleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Microsoft Word Dosyalarını Birleştirme İşlemi

Bu dosya birleştirme işi için öncelikle bir Word belgesi oluşturmanız gereklidir. Aynı zamanda diğer belgelerle birleştirmek içinde istediğiniz bir belge ile kullanabilirsiniz. Fakat yeni bir belge ile diğerini birleştirecekseniz ilk belgeyi yedeğe almanızı öneririz. Yapacağınız işlemleri sıralayacak olursak;

– İlk olarak Microsoft açmanız gereklidir ve boş bir belge derken ekle sekmesine tıklamanız gerekir. Word belgesine tam ekranı açmanız bazı simgelerin daha kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu sistemi kullanarak sağ taraftaki nesne ikonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra menüden dosyadan metin kısmını seçmeniz gerekir.

– Daha sonra açılan seçim diyaloğunun penceresindeki sağ alt köşesinde dosya türleri adı altında bir kutucuk mevcuttur. Tüm dosyalar şeklinde getirmeniz gerekir. Böylece birleştireceğiz dosyalarının birinin uzantısını sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz.

Bu maddeleri dikkate alarak Word dosyalarını birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda diğer dosya çeşitlerinden de yararlanarak bu şekilde birleşme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Word Dosyalarını Birleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Word dosyalarını birleştirme işlemi istiyorsanız öncelikle satırların konumlandırılmasına önem vermeniz gereklidir. Herhangi yanlışa karşı silinebilir veya silinemez adı altında kopyalama işlemini yapmanız gereklidir. Sizler ve bu işlemi ilk defa yazıyorsunuz her şeyi kontrol altına alarak bir kopyalama işlemini gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Word Dosyalarını Neden Birleştirmeye İhtiyaç Duyabiliriz

Herhangi bir işyerinde veya öğretim gördüğünüz okulda bir proje sahasında veya iş esnasında dosyaların birleştirilerek sunulması veya teslim edilmesi istenmektedir. Birden Fazla Word Belgesi Nasıl Birleştirilir? Siz ayrı ayrı çıkartarak birleştirmek yerine onları bir dosya haline getirerek o şekilde göstermek yararınıza olacaktır. Aynı zamanda bazı iş yerlerinde veya okulda bu bir zorunluluk haline getirilmiştir.

Bu yazıda Word dosyalarını nasıl birleştirmeniz gerektiği hakkında detaylı bilgiler edindiniz. Bu yazı sayesinde Word dosyaları birleştirerek işinizi görebilirsiniz aynı zamanda imleçleri de kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.