Dünyanın En İyi 10 Mesleği

02.09.2021
559
Okuma Süresi: 10 dakika
A+
A-
Dünyanın En İyi 10 Mesleği
oy

Dünyanın En İyi 10 Mesleği neler ve bu mesleklerden dolayı kazanımlar neler, hangi mesleklerin maaşları yüksek, hangi iş konunda para var sizlere biraz bahsetmek istedik.

Dünyanın En İyi 10 Mesleği

Bu yazımızda sizlere aklınızda bulunan “Dünyanın en iyi meslekleri, En çok para kazandıran meslekler, En çok kazanan meslekler nelerdir?, Gelecek vadeden meslekler, En iyi meslekler nelerdir?” gibi bir takım sorularda ve konularda sizlere yardımcı olup bazı önemli bilgiler paylaşacağız. Sizler de bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak ve uygulayarak, meslek seçiminde doğru adımlar atabilir, doğru kararlar verebilirsiniz.

En İyi 10 Meslek

Sizlere en çok kazanç sağlayacağız, Sorunsuz mesleklerden bahsedeceğiz, Aşağıdaki listelerde size uygun olan mesleğin eğitimini alabilir yada hangi meslekler En İyi 10 Meslek gurubunu sizlerle paylaşmak istedik

Meslek Seçimi

Meslek seçimi, her birey için oldukça zor bir konudur. Dünyanın En İyi 10 Mesleği Netice itibariyle insanın ömrü boyunca günün büyük bir bölümünü sevdiği, ilgi duyduğu bir alanla uğraşmak ve bundan para kazanmak ister. Bazı kişiler meslek seçiminde kazancı ön plandadır tutarken bazı kişiler de sevdiği, ilgi duyduğu bir mesleği icra etmeyi ön planda tutulmaktadır. Tabi ki bunların yanında meslek seçiminde önemli etkenlerden biri ise kariyerdir.

Meslek seçiminde kazancın ön planda tutulmasının sebebi ise ülkemiz de geçim zorluğunun oldukça fazla yaşanmasıdır. Meslek Seçimi Bu nedenle genç yaştaki insanların genellikle buna bağlı olaraktan bir gelecek kaygısı yaşamaktadır. Bu nedenle gençler, erken yaşlardan itibaren bir gelecek planlaması yaparak hangi mesleği ve meslek kazançları üzerinden bir arayış içine gitmektedir.

Hayata direkt olarak atılmak mı yoksa bir üniversite de eğitim görerek daha temkinli adımlar mı atmanın arasında kalıyor. Dünyanın En İyi 10 Mesleği Bu yüzden sizlere bu yazımızda en iyi meslekleri derledik. Bu yazımızın da yardımıyla birlikte meslek seçimi konusundaki bir fikri sahibi olmanızı, hatta bu mesleklerin bazılarını benimseyerek bu alanda adımlar atmanızı temenni ediyoruz.

En İyi 10 Meslek

En İyi 10 Meslek

Cerrah

Ameliyatlar insan hayatında kritik öneme sahiptir. Cerrah Mesleği Doktorların ve cerrahların ameliyat esnasında verdiği kararlar ve karşılaştığı anlık durumlar karşında verdiği kararlar insan hayatı konusundaki oldukça önemli bir yere sahiptir. Cerrahların aldığı bu riskler sonucunda aldığı maaşların dolgun olması, normal bir durumdur. Ülkemizde cerrah maaşları ortalama olarak 100 bin ₺ illa 1.5 milyon ₺ arasında değişmektedir.

Uzay Mühendisi

Çevremizde yaygın meslek grupları arasında yer almayan uzay mühendisliği, gelecek zamanlarda oldukça popüler bir hâle gelen meslekler arasında gösteriliyor. Yıllık kazançları oldukça yüksek olan bu meslekte istihdam alanları oldukça dardır. Oldukça yüksek maaşlar alan bu meslekte, kişiler oldukça nitelikli bir şekilde yetişiyorlar. Çoğu ülkenin kendine ait olmak üzere ve çeşitli şirketlerin uzay araştırmalarına yönelik şirketler ve ulusal çapta firmalar bulunuyor. Bunlar oldukça büyük yatırımlar yaparak uzay ile alakalı bazı gözlemler ve gelişmeler ile ilgili bir takım faaliyetler ve araştırmalar gerçekleştirirler.

Uzay mühendisleri yaklaşık olarak 150 bin dolar olan bu meslekte gelecekte daha fazla yüksek kazançlar elde edilmesi tahmin ediliyor. Gelecek vadeden, önü açık meslekler arasında gösteriliyor.

Kimya Mühendisliği

İlaç sektörünün ilerlemesi ile birlikte en önemli meslekler arasında yer alıyor. Geçmişte ve günümüzde hâlâ daha popülerliğini sağlayan bu meslek, çoğu kişinin hayallerini süslüyor. Gelecek vadeden meslekler arasında gösterilen bu meslek, diğer mesleklere nazaran ortalama maaşları biraz daha az bir değere sahiptir. Ülkemiz ortalama olarak yaklaşık 5 bin illa ile 15 bin ₺ arasında bir maaşa sahip olan kimya mühendisleri, kişinin kendini geliştirmesine bağlı olaraktan değişebiliyor. Elbette ki verdiğimiz bu kazançtan çok daha fazla alan kimya mühendisleri mevcuttur ancak bizlerin verdiği bu değerler ortalama baz alınarak sizlere aktarılmıştır.

Web Geliştiriciliği

İlk baslarda cüzi miktarlar kazanılsa bile sonraki süreç içerisinde belirli bir oranda daha yüksek kazançlar sağlanması öngörülen meslek arasında gösteriliyor. Özellikle günümüzde internetin öneminin büyük bir oranda artması ile bu mesleğin önemi artıyor.

Yazılım Mühendisi

Günümüzde oldukça önemli meslekler arasında yer alan bu meslek, gününüzün popüler meslekleri arasında yer alıyor. Yazılıma ihtiyaç duyan meslek gruplarının artması ile birlikte günümüzde yazılım mühendislerine daha çok ihtiyaç duyuluyor.

Ülkemizde yaklaşık 20 bin ₺’ye yakın kazançlar sağlayabileceği gibi kişinin meslek gelişimine göre daha çok kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu sebeplerden ötürü bu meslek insanlar tarafından oldukça gözde meslekler arasında gösteriliyor.

İş Güvenliği Uzmanı

Ülkemizde yasalarında bu mesleğe önem vermesi ile birlikte bu meslek ortalama olarak 10 bin illa 30 bin ₺ arasında bir kazanç sağlayan, popüler meslekler arasında yer gösteriyor.

Pilot

Her zaman önemli bir yere sahip olan ve bu önemini hiçbir zaman için kaybetmeyecek bir meslek olan pilotluk, toplumsal alanda önemli bir yere sahiptir. Oldukça ciddi eğitimlerden geçen alanında uzman kişiler tarafından icra edilen bu meslek, saygın meslekler arasında yer alıyor. Ülkemiz koşullarında ortalama olarak 10 bin illa 40 bin ₺ arasında bir kazanca sahip pilotlar, çalışma sürelerine bağlı olaraktan bu kazançları artırabiliyorlar.

Nükleer Mühendisi

Türkiye’de çok fazla yaygın olmayan bu meslek genellikle yurt dışındaki gelişmiş ülkelerde talep görüyor. Bu meslek ülkemizde 5 bin illa 30 bin ₺ arasında kazançlar sağlayabilir ve bu işte uzmanlaşarak yurt dışında gelecek vadeden meslekler arasında yer alıyor.

Kaptanlık

Sosyal yaşantıları oldukça kısıtlı olan kaptanlar, hayatlarının büyük bir bölümünü denizlerde geçiriyor. Oldukça saygın meslekler arasında yer alan kaptanlık, çoğu kişinin hayallerini süslüyor. Kimi zaman aylarca gemi yolculuklarında uzun süreler çalışarak bir takım kazançlar elde ediyorlar. Ülkemizde kaptanlar yaklaşık olarak 100 bin illa 400 bin arasında kazançlar elde ediyor.

Tüccarlık

Tüccarlık eskiden beri süre gelen meslekler arasında yer alan, oldukça eski bir tarihe sahip olan bu meslek, güncelliğini hiç kaybetmiyor. Çoğu kişinin bu mesleği icra ettiği ve bu meslekten oldukça yüksek kazançlar elde ettiğini herkesçe biliniyor. Bu mesleğin geçmişi oldukça eski olan hatta kimi peygamberlerin bu mesleği icra etmesi bu mesleğin ne denli eski olduğunun bir göstergesi olarak sayılabilir. Meslek Seçimi Toplumun büyük bir bölümünün bu tüccarlık yaparaktan kazancını sağlaması bu mesleği oldukça ilgi çekici kılıyor. Üstelik bu mesleğin önemini yitirmesi, ticaret olduğu sürece pek mümkün değildir.

Bu meslekte kazancın artmasında kişinin işini doğru yapması ve kişinin çevresi, kazanç konusunda önemli etkenler arasında yer almaktadır. Dünyanın En İyi 10 Mesleği Tüccarlık yapan kişinin ne kadar çok geniş bir çevreye sahip ise kazancı o oranda artması oldukça muhtemeldir. Çevre genişlediği sürece yeni insanlarla tanışarak ticaret ağını genişletmeyle birliktelik kazançta o denli artacaktır.

Tüccarlık ile ilgili ortalama bir değer vermek ne yazık ki mümkün değildir. Kişiden kişiye, satılan üründen ürüne farklılık gösteren bu meslekte ortalama kazanç tahminleri pek mümkün değildir. En İyi 10 Meslek Hatta şunu da belirtmek isteriz ki tüccarlıkta kişinin kendini geliştirmesi, ürünlerini pazarlamada alıcıları etkilemesine bile kazançları belirli bir oranda illa ki etkileyecektir.