Oyun Şirketleri İçin İş Başvurusu

20.04.2019
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Oyun Şirketleri İçin İş Başvurusu
oy

Oyun Şirketleri İçin İş Başvurusu Her şeyin internet üzerinden yapılmakta olduğu bu çağda iş başvuruların çoğunluğu sanal ortam yani web site üzerinden yapılmaktadır. Büyük oyun şirketleri çalışma arkadaşlarını eleme usulü ile almaktadır. Oyun şirketleri, web siteleri aracılığıyla doldurmasını istedikleri kişi tanıma forumları ile kişileri tanıyıp ilgi alanlarını öğrenmektedir. İletişim bilgilerinin istendiği web sitelerinde kişilerin cv (özgeçmiş) kayıtları da istenmektedir.

Oyun Şirketleri İçin İş Başvurusu

Sayılı oyun firmaları ise bu başvuru şeklinden çok çalışanlarını yaptıkları projelerin (oyunların) zaman içerisinde değerlenmesiyle kendilerine arkadaşı olarak almaktadır.Oyun şirketleri iş başvurularında daha önceden yapmış oldukları proğramlara ve oyunlara bakmakla birlikte şu anda bildikleri yazılım dilleri ile de ufak bir test uygulamaktadır.

 Piyasadaki Şirketler  Şu anda piyasada yaklaşık olarak 5000 ile 5500 arasında oyun şirketi bulunmaktadır. Bu oyun şirketlerinin ilk sırasında Sony gelmektedir. İlk üç sıradaki sony , microsoft ve nintengo kendi iş arkadaşlarını özel sınavlar ile almaktadır. Genellikle eğitim hayatında master derecesine varmış bir üniversite eğitim seviyesinde olması gerekmekte ve oldukça yeterli seviyede bir üniversite tez projeleri olması da gerekmektedir. Yaklaşık olarak maaşlarının 3000$ seviyelerinde başlayıp profesyenelleştikleri aşamada yaklaşık 25000$ seviyelerine kadar varmaktadır.

Oyun Şirketlerinde İşe Girme

 İş İmkanları İş imkanı oldukça kısıtlı olmakla beraber Türkiye’de yaklaşık olarak 100 ile 125 civarında büyük şirketlere başvurulabilir. Bunun yanı sıra piyasada bulunan 10000 ‘e yakın şirketlerde de iş imkanı oldukça yüksektir. Daha çok kendi oyunlarını yapmaları ile ünlenen Peak Games tarafında 5000 çalışan arkadaşı araması ise şu anda oldukça önemli bir olaydır.

Genellikle C+ ve C++ yazılım dili ile yapılan oyun tarzlarında iş bulmak bir adım atmak kolay olmuştur. En kolay şekilde şu anda her telefonda olan uygulama yükleme merkezinde milyonlarca uygulama bulunmaktadır. Bunları yapan her kişi bir şirket için çalışma durumda olmakta ve belli bir eğitim sevisinde olmaktadır. Oyun Şirketleri İçin İş Başvurusu Sonuç olarak oyun şirketleri için iş başvuru imkanları genellikle internet üzerinden yapılmak ile birlikte kendini kanıtlamış kişilerde bu şirketler de kendilerine oldukça iş imkanı bulmaktadır. Her şekilde eğitim seviyesine göre her oyun şirketi çalışanları kendilerine iş arkadaşı aramaktadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.