Zip Perde Modelleri, Fiyatları

16.10.2020
33
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Zip Perde Modelleri, Fiyatları
oy

Zip Perde

Motorlu perde sistemlerinden biri olan zip perde çeşitleri, özel kumaşlardan üretilirler. Bu perdelerin asıl amacı rüzgâr ve yağmur karşısında mekânları daha korunaklı bir hale getirmektir. Birçok alanda kullanılan bu perde sistemleri mekânları daha kullanışlı bir hale getirir. Hem estetik duruşu hem de işlevselliği ile kullanımı giderek yaygınlaşan perde türlerindendir.

Zip Perdelerin Öne Çıkan Özellikleri

Zip perde çeşitlerinin öne çıkan birtakım özellikleri vardır. Bu özellikler şunlardır:

  • Bu perdeler motorlu bir sisteme sahiptir.
  • Fermuarlı olarak tasarlanırlar.
  • Beyaz, gri ve krem renklerinde tasarlanırlar.
  • Şeffaf screen kumaş özelliğine sahiptirler.

Bunların yanında işlevsel özellikleri yüksektir. Hem renkleri hem de dokuları ile her mekânda kullanılabilir bir yapıya sahiptirler. Güneş ışınları karşısında çok iyi bir gölgeleme yapar. Özellikle yaz aylarında son derece kullanışlıdır. Bunların yanında yağmur sularını geçirmemesi de en çok dikkati çeken özellikleri arasında yer alır. Isıyı içeride tutan işlevi sayesinde ısı konusunda da önemli bir tasarruf sağlar. Zip perde çeşitleri birçok bakımdan oldukça fonksiyonel perdelerdir.

Zip Perde Modelleri, Fiyatları

Zip Perde Modelleri, Fiyatları

Zip Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Zip perde çeşitleri evlerin balkonlarında çok fazla tercih edilen türlerdir. Bunların yanında cafelerde, restoranlarda ve teras kapamalarında da çok rahat bir kullanım sunar. Zip perde modellerinin kullanımı sayesinde yaşam alanları daha kullanışlı bir hale gelir ve mevsim şartlarından daha rahat bir şekilde korunabilirsiniz. Ortamların ölçülerine göre tasarlanabilen bu perde türleri kullanıcıya oldukça geniş avantajlar sunar. Estetik duruşu sayesinde yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilirler.

Zip Perde Çeşitlerinin Öne Çıkan Avantajları

Zip perdelerin en önemli avantajlarından birisi de özel kumaşlardan tasarlanıyor olmalarıdır. Gündüzleri bu perdeler içerinin görünmesine engel olurken bir yandan manzaranızın kapanmasına izin vermezler.

Geceleri kullanım sırasında ışıkları kapattığınızda yine kimseler sizi görmeden siz balkon ya da teraslarınızın keyfini sürebilirsiniz. Kullanıcı dostu olan bu perde sistemleri sizlere yerden tasarruf sağlarken aynı zamanda tüm estetik kaygılarınıza da en iyi yanıtı verir.

Zip Perde Modelleri, Fiyatları

Birçok kullanıcı zip perdeleri sineklik olarak da kullanabiliyor. Nefes alabilen bir kumaş teknolojisi ile üretilen perdeler aynı zamanda sineklerden de korunmanıza yardımcı oluyor. Cam kapama olarak tercih edilseler dahi size ikinci bir perde masrafı çıkarmıyorlar. Hava sirkülasyonunu engellemeyen yapıları sayesinde balkon ve teraslarınızın işlevselliğini kaybetmesine neden oluyorlar. Mevsim şartlarına karşı dayanıklı olan bu perde sistemleri sayesinde çok daha kullanışlı ortamlar yaratabiliyorsunuz. Otomasyon sistemlerine uygun olarak tasarlanabilen bu perdeler uzaktan kumandalarla ya da akıllı cihazlarla da kontrol edilebiliyorlar.

https://dekorayperde.com