Zayıflamak İçin İradeyi Düzgün Kullanmak

06.09.2019
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Zayıflamak İçin İradeyi Düzgün Kullanmak

Zayıflamak İçin İradeyi Düzgün Kullanmak Öncelikle nasıl yemek yediğimiz ailemizden, yaşadığımız şehirden, ülkeden bize gelen alışkanlıklardır. Damak tadı alışkanlıklarla oluşur. Yani aslında öğünlerdeki yediklerimizi değiştirmek sadece alışkanlıklarımızdan ibarettir. Yediklerimizi değiştirmek elimizdedir. Öğünleri diyetisyen kontrolünde küçültmeli ve onun verdiği programın dışına çıkmamalıyız. Kendi kendimize uygulayacağımız diyet sistemleri bizi olduğumuzdan daha kilolu bir hale de getirebilir. Ayrıca vücudumuz için oldukça zararlı olabilirler ve hastalıklara kadar devam eden bir yanlışlığa başlamış oluruz. Kilo vermenin en önemli tarafı doktorumuzun verdiği programa harfiyen uymaktır. Bunun için de irade mutlaktır.

Zayıflamak İçin İradeyi Düzgün Kullanmak

İrade Nasıl Sağlanır?

İradenin önündeki en büyük engel zevk aldıklarımız yiyeceklerden vazgeçemiyor oluşumuzdur. Beynimiz zevk aldığı şeyleri yapmak konusunda tercihlerini seçer. Eğer zayıflamaya kesinlikle karar verdiysek, bunu kendimize sıkça hatırlatmamız gerekir. Örneğin gelmek istediğimiz bedenden çok güzel bir kıyafet alıp, onun içine girebilmek için kendimize hedef belirleyebiliriz. Zayıflamak İçin İradeyi Düzgün Kullanmak Düzgün bir fiziğe sahip olmak için hedeflerimize sahip çıkmalıyız. Kendimize özen göstermek bizim sosyal hayatımızı da olumlu yönde etkileyecektir. Zayıflama yöntemi olarak profesyonel bir düzen oluşturup onu uygulamalıyız. Her şey gibi zayıflamakta istikrar gerektirir.

Zayıflamak ve İrade

İrade, hedeflerimize ulaşmak konusunda bizim dostumuzdur. İstediğimizi başarmanın yolunda geri dönüşler aldığımızda yani kilo vermeye başladığımızda kendimize güvenecek ve yapabileceğimize inancımız artacaktır. Bu uzun süreçte kendimizle ilgileniyor ve yeni bir hayat tarzına geçiyor oluşumuz her anlamda bizi mutlu edecektir. Sosyal hayatımızdaki emin duruşumuz sayesinde, insanlarla iletişim kurarken bile ne kadar değiştiğimizi göreceğiz. Herkesin bize imrenerek bakıyor oluşundan haz alacak ve bunu başarmış olmanın mutluluğu ile dolacağız.

İrademizi bu süreçte sağlam tutabilmek için kendi yöntemlerinizi belirleyin. Her gün görebileceğiniz bir yere gelmek istediğiniz bedene ait kişilerin fotoğraflarını koyup, kendinizi olumlu şekilde etkileyebilirsiniz. Kurallara uymak ilk başlarda oldukça güç olabilir ama eğer yemek yeme alışkanlığınızı değiştirirseniz sağlığınıza da tekrar kavuşmuş olacaksınız. Zayıflamak İçin İradeyi Düzgün Kullanmak Bu kendinize yaptığını çok önemli ve değerli adım olacaktır. Bir daha eski yemek yeme alışkanlığınıza bile dönmeyeceksiniz. Kilonun zararları özellikle yaş ilerledikçe daha da artmaktadır. Bu hayatınızı kökten değiştirecek alışkanlığınızı değiştirme eylemi, önünüzdeki sağlıklı hayatınızın kapısını aralayacaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.