Zayıflama Programlarına Uymadan Kilo Vermek

07.09.2019
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Zayıflama Programlarına Uymadan Kilo Vermek
oy

Zayıflama Programlarına Uymadan Kilo Vermek Hepimizin büyük bir sorunudur zayıflama, bunun için herhangi bir doktora gitmenize gerek yok hatta size verilen kilo verme programlarına uymakta zorluk çekiyorsanız günlük yaşantınızda da kilo vermenize yani kalori yakmanıza yardımcı olacak egzersizler de vardır.

Zayıflama Programlarına Uymadan Kilo Vermek

Peki, Kalori Nedir?

Kalori, kısaca tükettiğimiz besinlerin vücudumuzda enerji olarak depolanması anlamına gelir. Zayıflama Programlarına Uymadan Kilo Vermek Tabi bu enerji depoları sizler için en büyük sorununuz olan kilo olmaktadır.

Bu Kalorilerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Aslında o kadar basittir ki ama hepimiz farklı açılardan yaklaştığımız için kalorileri azaltamıyoruz. Kalorilerin azalma mantığı vücudumuzun yorgunluk seviyesine bağlı olarak çalışır yani siz vücudunuzu ne kadar çok yorarsanız vücudunuz kendisini toparlamak için bu eksikliği enerji depolarından kullanmak zorunda kalacaktır. Tabi sizin de bu süre zarfı içerisinde enerji deponuzu yeni besinlerle doldurmamalı ve bu konuda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir.

Spor yapmaktan ziyade egzersiz (düzenli olarak) yapmanız daha doğru olur. Çoğumuzun ne spor salonuna gitmesi için yeterli olanağı ne de yeterli zamanı olamayabiliyor. O yüzden sizlere günlük hayatınızda kolayca yapabileceğiniz kalori yakmanıza yardımcı olacak birkaç basit egzersiz hareketlerinden bahsedelim. Elbette ilk başta fark etmeyebilirsiniz ama düzenli olarak yaptığınız her hareket vücudunuzu etkileyecektir, tabi düzenli beslenmenize de dikkat ettiğiniz sürece. Unutmayın ki vücudunuz ne kadar çok direnç gösterirse o kadar çok enerji harcar yani kalori yakar.

Zayıflama Programları

1 saatlik hafif bir yürüyüş vücudunuzda 255 kalori kaybına sebep olurken yine 1 saatlik tempolu bir yürüyüş ise 391 kalori kaybına sebep olur. Yürümek hoşunuza gitmiyorsa eğer 1 saatlik bisiklet gezintisi 364 kalori kaybına sebep olurken eliptik bisiklet ile vücudunuzdan 455 kalori kaybına sebep olur. Gezmeyi hiç sevmeyen birisiyseniz oyun oynayarak da kalori yakabilirsiniz. Örneğin 1 saatlik voleybol 364 kalori veya basketbol oynamak 455 kalori kaybına sebep olur.

Bisiklet sürmek ve oyun oynamak da hoşunuza gitmiyorsa yüzerek de kalori yakabilirsiniz. Yüzmek vücudunuzdan 720 kalori veya suda aerobik hareketler ise 501 kalori kaybına sebep olmaktadır. Bunların hiçbiri de hoşunuza gitmediyse eğer ev işleri yaparak da düşük kaloriler yakabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.