Zayıflama İçin Önerilerin Sıralanması

24.08.2019
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Zayıflama İçin Önerilerin Sıralanması

Zayıflama İçin Önerilerin Sıralanması Kilo vermek için, daha hızlı zayıflama için aldığınızdan daha fazla kalori yakmak zorundasınız. Mükemmel bir dünyada, hiçbir iş, çocuk ya da stres olmadan, muhtemelen işe yarayacaktır. Ancak bir şef ve kişisel antrenör kullanamayacağınız ve verdiğiniz şeyleri yemekten başka bir sorumluluk almadığınız sürece, muhtemelen gerçekleşmeyecektir. Ayrıca, ağırlığınızdaki gerçek ve kalıcı değişimi görmek için, işi kendiniz yapmalısınız. Bu süreci daha kolay hale getirmek için, kilo vermenize ve kilo vermeyi sürdürmenize yardımcı olacak önerilerin sıralanması:

Zayıflama İçin Önerilerin Sıralanması

1. Kahvaltı Yapın
Birçoğu kahvaltıyı günün en önemli öğünü olarak görüyor çünkü gecede hızlı bir şekilde (12 saate kadar sürmüş olabilir) ve gün boyunca metabolizmanızı atlatıyor. Her iki proteinde (20 ila 30 gram ideal) ve lifin yüksek olduğundan emin olun, çünkü bu besinlerin sindirilmesi daha uzun sürer ve daha uzun süre dolgun kalmanızı sağlar.
2. Ağırlıklı Olarak Bitkisel Bazlı Bir Diyet, Öncelikle Sebze Yiyin
Bitkilerden elde edilen yiyecekler arasında meyveler, sebzeler, tam tahıllar, baklagiller, baklagiller, fındık ve tohumlar bulunur. Tüm bu gıdalar, vücuttaki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olan ve aynı zamanda obezite, diyabet, kalp hastalığı ve belirli kanser formları riskini azaltan lif ve antioksidanlar bakımından yüksektir. Tabağınızın yüzde 75’ini bitkilerle doldurmak, lif ihtiyacınızı karşılayacak emin bir yoldur. Çoğu sebzeyi seçmek, çoğu sebzenin kalorisi düşük olduğu için bir bonus stratejisidir, böylece daha az kalori için daha fazla hacim yiyebilirsiniz.
3. Su İçin
Düzgün şekilde hidratlı kalmak, dolu hissetmek ve iyi bir enerjiye sahip olmak için hayati önem taşır. Suyu sıcak veya soğuk olarak içebilir ve biraz limon, limon veya portakal suyunu suyunuza tatlandırın. Yeşil çay da hidrasyon için iyi bir seçenek ve termojenik phtyochemical EGCG içerir. Günde en az 2 ila 3 litre su tüketmenizi tavsiye ederiz. Hidrasyon durumunun en iyi göstergesi idrar renginizdir. Berrak veya açık sarı ise, doğru şekilde nemlendirilirsiniz.

Porsiyon Boyutlarınızı Kontrol Edin

Çoğu insan, “temiz” gıdalarda bile porsiyon boyutlarını izlememekte, bu yiyeceklerin sağlıklı olduğunu ve sınırsız miktarlarda yenebileceğini düşünmektedir. Bununla birlikte, tüm yiyeceklerin kalorileri, hatta sağlıklı besinler vardır. Yiyecekleri, özellikle tahıllar, protein ve yağlar (en yüksek kaloriye sahip olan) öğünlerde öğütmek, gün boyu toplam kalori hedeflerinizi karşılamanızı kolaylaştırır.

 İltihaba Neden Olan Gıdalardan Kaçının

Enflamasyonun aşırı kilolu veya obez olmak gibi birçok hastalığın temel nedenine bağlı olduğuna inanılmaktadır. Zayıflama İçin Önerilerin Sıralanması  Enflamasyonu gidermek için öncelikle şekeri, işlenmiş ve rafine gıdaları ve trans yağları içeren proinflamatuar gıdaları çıkarmamız gerekir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.