Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır

27.09.2021
38
Okuma Süresi: 8 dakika
A+
A-
 Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır

Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır Şüphesiz internet alemi denilince akla gelen en büyük platformlardan biri Youtube’dur. Youtube istediğimiz her türden videoları insanlarla paylaşarak izlenmesini sağladığınız ve yine insanların youtube üzerinde paylaşmış oldukları videoları izleminizi sağlayan bir video yükleme platformudur. İlgi alanınıza göre eğlenceli videoları bu siteye yükleyerek izleyicilerle büyük bir etkileşim içinde olabilrsiniz. Üstelik Youtube’un içerik konusunda herhangi bir sınırlandırması bulunmamaktadır. Böylece istediğiniz yaratıcı, özgün içerikleri üreterek bu platform üzerinden izlenme sayınızı arttırmanız mümkün. Aynı zamanda yüklediğiniz video hakkında insanların fikirlerini ve yorumlarını belirtmeleri için yorumlar adlı bir bölüm de vardır. Bu sayede yüklediğiniz videoların insanların nasıl bulduğunu anlayabilir, hatta gelebilecek yapıcı yorumlar sayesinde kendinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca Youtube kullanıcılarına bir özellik sunuyor. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz videoları ‘’bunu beğendim’’ tuşuna basarak beğenebilmenize, ‘’bunu beğenmedim’’ tuşa basarak ise videoyu beğenip beğenmediğinizi belirtmeniz mümkündür. Peki Youtube’da izlenme sayınızı arttırmak neden önemli bir husustur biraz bundan bahsedelim. Youtube kanalınızdaki videoların izlenme sayıları ne kadar fazlaysa size gelebilecek reklam teklifleri de doğru orantılı olarak artacaktır.

 Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır

Örneğin Youtube’a izlenme sayısı yüksek ve insanların ilgisini çeken oyun videoları yüklüyorsanız, Oyun firmalarının veya onlarla bağlantılı sitelerden iş teklifleri almanız mümkündür. Böylece izlenme başına aldığınız paraya ek olarak size reklam veren firmalardan aldığınız reklam bedeliyle gelirinizi çok daha yüksek çitalara çıkarmanız olası bir ihtimaldir. Peki Youtube’da yüksek izlenmeler elde etmek için izlemeniz gereken yol nedir?

 Youtube İzlenme Sayısını Arttırmak için Neler Yapmalıyım?

Youtube’da izlenme sayınız arttırmak için uygulamanız gereken onlarca yöntem ve uygulamanız gereken kurallar vardır. İşte bunlardan bazıları.

Düzenli ve istikrarlı olarak video yükleyin!

Hayatınızda başarıya ulaşmanız için düzenli ve istikrarlı olarak ilerlemeniz gerekir. Her konuda disiplinli ve istikrarlı olarak amacınıza ulaşmak için çabalarsanız mutlak olarak başarıya ulaşacaksınızdır. Youtube videolarınızın da izlenme sayısını arrtırmak için düzenli ve istikrarlı olarak videolar yüklemeniniz gerekir. Bu noktada Gelebilecek kötü yorumlara kulak asmamanız yararınıza olacaktır. Yüklediğiniz videolar tabiki bir anda yüksek izlenmelere sahip olmayacaktır. Eğer çizginizi bozmadan istikrarlı bir şekilde videolar yüklemeye devam ederseniz izlenmelerinizin her videoada biraz daha arttığına şahit olacaksınız.

Videonuza gelen yapıcı yorumları dikkate alın!

Bu süreçte Youtube’a yüklediğiniz videoların altına olumlu olumsuz yorumlar elbette gelecektir, bu kaçınılmaz bir durumdur. Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır Bazen gayet yapıcı ve sizi iyiye götürecek yorumlar gelecektir. Bazen ise diğer kullanıcılar videonuz hakkında kötü yorumlar yapacaktır. Bu noktada hedefinize ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey size kendinizi kötü hissettiren yorumları dikkate almamaktır.

Ardından yapmanız gereken en önemli şey diğer Youtube kullanıcılarının videonuz için yaptığı yapıcı yorumları değerlendirmektir. Bu süreçte elbette yaptığınız hatalar olacaktır fakat size gelen yapıcı önerileri uygulayarak bu durumu avantajınıza çevirebilirsiniz. Eğer bu noktada gelen yorumları olgunlukla karşılayabilirseniz ve kulak verirseniz, izlenme sayınızın artması an meselesidir.

Trendlere Göz atın!

Biliyorsunuz ki Youtube’da trendler adlı bir bölüm daha var. Bu bölümde yakın zamanda en çok izlenen ve insanlar tarafından ilgi gören videoları görmek mümkün. Eğer yüksek izlenmeler almak istiyorsanız talep-arz kavramını iyi uygulamanız gerekir. Yani Youtube kullanıcılarının görmek istediği içerikleri onlara sunarak videolarınız kolayca insanlar tarafından talep görmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların ilgi duyduğu içerikleri kendi stilinizle harmanlayarak yüksek izlenmeye sahip bir video yaratmanız mümkündür.

Doğru kapak fotoğrafı ve Başlık seçimi!

Youtube üzerinde izlenmek istenen içerik hakkında video seçerken dikkat edilen en önemli nokta kapak fotoğrafı ve başlıktır. Kullanıcılar genel olarak daha ilgi çekici kapak fotoğrafına sahip olan videoları seçerler. İnsanlar ‘’kapak fotoğrafı ne kadar güzelse video da o kadar güzeldir.’’ algısına sıkça kapılıyorlar. Bu nedenle izleyicilerin ilgisini çekecek, özenli kapak fotoğrafları sayesinde izlenme sayınızı arrtırmanız mümkündür. Aynı zamanda başlık seçerken de dikkat etmemiz gereken önemli unsurlar vardır. Kapak fotoğrafında da olduğu gibi ilgi çekici, merak uyandırıcı, bazen ise abartı başlıklar youtube kullanıcılarının ilgisini çekecektir ve videoya göz atmasına sebep olacaktır. Bütün bu önemli noktaları uygulamanız durumunda izlenme sayınızda gözle görülür bir artış olacaktır.

Reklam almak için dikkat etmeniz gereken noktalar

Yukarıda bahsedilen başlıkları yerine getirmeniz durumunda izlenmeniz ve abone sayınız gün geçtikçe artacaktır. Bununla birlikte sizlere gelebilecek sponsorluk ve reklam teklifleri ihtimali de artacaktır. Kanalınıza yüklediğiniz video konsepti ve içeriğine göre size teklif sunabilecek şirketler değişkenlik gösterebilir. Örneğin futbol hakkında videolar hazırlayıp youtube platformuna yüklüyorsunuz. Videolarınız için sizlere gelebilecek olası teklifler şunlardır ; krampon reklamı, forma satış sitelerinin reklamı, futbol topu satış siteleri vs. Sizin için en uygun olan tekifleri kabul ederek reklam bedeli karşılığında ürünü tanıtmanız durumunda reklamlardan ek gelir elde edebilirsiniz.Tabiki reklam veren firmaların da sizden başlıca beklentileri vardır. Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır Kanalınızda bu tarz reklamları yayınlayarak gelir elde etmek istiyorsanız videolarınızda firmaların beklentilerini karlışamanız gerekir. Şirketler özellikle izlenme sayısı yüksek ve beğenisi, yorumu yüksek etkileşimi fazla olan kanalları tercih ederler. Bunun sebebi daha aktif ve fazla kitleye ulaşmaktır. Youtube topluluk kurallarını ihlal etmemeniz ve şirketlerin beklentisini karşılayacak düzeyde izlenme, etkileşime sahipseniz işiniz çok daha kolay olacaktır.