Yeni sitelerin SEO için izleyeceği yol

31.12.2021
24
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Yeni sitelerin SEO için izleyeceği yol
oy
Yeni sitelerin SEO için izleyeceği yol Napolyon’un dediği gibi Seo çalışması ” Para, para, para” demek isterdim ancak üzülerek söylemek istiyorum ki , her şey para demek değildir. Özellikle de yeni bir site açmış kişi için hiç değildir. Belki çok paranız olabilir . Hemen Seo çalışması yaptırıp , linkler satın alıp ilerlemek isteyebilirsiniz. Ancak bana göre bu yanlış. Sadece bana göre değil Google‘a göre de bu böyledir.

Yeni Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır

Bir sitenin Seo başlangıcının ilk adımı Sosyal Medya üzerinden yapılmalıdır. Siteye ait sosyal medya hesapları açılarak, kullanıcıların takip etmesi sağlanmalı ve düzenli olarak siteniz ile ilgili paylaşımlar yapılmalıdır. Seo için , sosyal medya optimizasyonunun önemli olduğu unutulmamalıdır. Tabi bunun yanında sosyal medyadaki aktiflik, beğeni, yorum sayısı da önemlidir. Gerekirse siteniz ile ilgili etkinlikler oluşturarak daha çok kişiye erişilmesi sağlanmalıdır.

Ben ne anlarım Sosyal Medya’dan diyorsanız , Sosyal Medya Optimizasyonunu yapan firmalarla görüşebilirsiniz. Yeni sitelerin SEO için izleyeceği yol  Ama Sülo amcam diyor ki ” Cahil Cahil konuşmasın. Sosyal Medya’dan anlamayan Seo’ya hiç bulaşmasın.” . Bence de hiç yanılmıyor diyebilirim.

Seo başlangıcı için ikinci adım ise , aklınızdan geçen ” link alımı, imleme, footer link vs ” gibi çalışmalar olacaktır. Ancak YANILIYORSUNUZ. Bizim amacımız sitenizin doğal tavsiye yöntemleriyle Google’da üst sıralara çıkmasıdır. Bu yüzden en önemli doğal yöntem tanıtım yazılarıdır. Yeni sitelerin tanıtım yazıları üzerinden link almaları, bir reklam yani duyuru gibi düşünülmektedir. Bu da Google tarafından çok doğal karşılanmaktadır. En basit örneği ise yeni çıkan bir teknolojik ürünün tüm sitelerde aynı anda tanıtılmasıdır.

Toparlamak gerekirse yeni sitelerin tanıtım yazısı üzerinden hareket etmeleri Google Amca için çok yararlıdır.

Son adım bana kalmış. Eeee bir yazının veya oyunun en can alıcı noktası final bölümüdür unutulmamalıdır. Yeni Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır Son adım ise , güncelliktir, sadeliktir, doğallıktır. Tamam iyi güzel Sosyal Medya da aktifiz ve tanıtım yazılarıyla sitemizi de destekledik. Ama bu yeterli değildir. Sitemizi güncel ve özgün tutamazsak bu çalışmalar boşa gitmiş olabilir. Cahil Cahil kopya yazılar paylaşıp siteyi çöp yapmayın. 1 gün yazı girip, 10 gün yatmamalısınız.