Yağlı Saçlara Doğal Çözümler

26.03.2018
10
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Yağlı Saçlara Doğal Çözümler

Yağlı Saçların Başlıca Nedenleri?

Bu yazımızda, yağlı saçlarla baş etmenin doğal yollarını inceleyeceğiz. Ancak çözümü söylemeden önce, saçların yağlı olmasına sebep olan şeyleri bilmemiz gerekiyor. Yağlı Saçlara Doğal Çözümler Başlıca saçların yağlı olmasına neden olan sorunlar: Dengesiz Hormonlar, stres, tıbbi durum, diyet, saç bakım ürünleri ve genetik faktörlerdir. Sizlere yazımızın devamında yağlı saç sorunlarından nasıl kurtulacağımızdan bahsedelim.

Yağlı Saçların Üstesinden Gelmenin Doğal Yolları

1)Limonlu su: Limonlu su saçtaki yağ seviyesini düşüren ve kafa derisi üzerindeki kepek ve kaşıntı sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olan en etkili doğal çözüm uygulamalarından biridir. Limon suyunun asidik özellikleri saçtaki aşırı yağ içeriğinin giderilmesine ve saçın pürüzsüz ve yumuşak olmasına yardımcı olur.

 Nasıl yapılır: 1 bir yemek kaşığı limon suyunu, 1 bardak su ile karıştırın. Saçınızı hafif bir şampuanla yıkadıktan sonra iyice durulayın ve hazırladığınız limon suyunu saçınıza dökün, sonra bir havlu ile kurulayın. Yağlı Saçlara Doğal Çözümler Limon suyu saça uyguladıktan sonra, bir saat bekletin ve hafif bir şampuanla yıkayın.

Yağlı Saçlara Doğal Çözüm

Yağlı Saçlara Doğal Çözüm

2) Aloe Vera: Aloe vera saç derisi, kepek içinde kaşıntıyı ve saç tellerinde aşırı yağ içeriğini azaltmak için anti-inflamatuar maddeler içerir. Saç büyümesi, saçın parlaklığı ve kafa derisinin pH dengesini arttırmak için de yararlıdır.

Nasıl yapılır: Aloe vera jeli doğrudan saç derisine ve saçlara uygulanabilir veya şampuanla karıştırılabilir. Aloe vera jeli alın, jeli saç derisine masaj yaparak uygulayın. 1 saat bekletin ve hafif bir şampuanla yıkayın.

3) Elma Sirkesi: Elma Sirkesi saç bakım ürünlerinden arta kalan maddeleri temizler ve saçları; pürüzsüz, sağlıklı ve parlak hale getirir. Açık saç köklerini de kapatarak saçın dokusunu ve kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca saç ve saç derisinde yağ seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Nasıl yapılır: 1 bardak su ile 1 bardak elma sirkesi karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra, bu karışımla saç ve saç derisini iyice durulayın. 10 dakika bekletin, sonra tekrar su ile saçınızı durulayın. En iyi sonuçları almak için bu yöntemi haftada 3 veya 4 kez tekrarlayın.

5) Yeşil Çay: Yeşil çaydaki antioksidan içerik; kepek, döküntü ve kafa derisi tahrişlerinin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Yağlı Saçlara Doğal Çözümler Yeşil çay kafa derisi ve saçtaki yağ seviyesini azaltmak için azaltıcı özelliğe sahiptir.

Nasıl yapılır: Yeşil çayı demleyin, suyu süzün ve soğumaya bırakın. Saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın ve süzdüğünüz yeşil çay suyu ile durulayın. En sonunda saçınızı havlu ile kurulayın.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.