Vücudu Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

06.12.2021
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Vücudu Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

Vücudu Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler Vücudu sıkılaştırıcı doğal tarifler vücut, kilo alımı, yaşlanma ve diğer birçok faktör nedeniyle zamanla sarkar.

Vücudu sıkılaştırma bu sarkma da yaşlı bir görünüme neden olmakla birlikte vücudun elastikiyetini kaybetmesine de neden olur. Cildimize bakmak sadece yüzümüzle ilgili değildir. Bu nedenle gençliğimizin ilk yıllarından itibaren tüm vücudumuza özen gösteren bir bakım rutini haline getirmemiz zorunludur. Birçok insan, doğal vücut sıkılaştırıcı tariflerle vücudunu daha genç ve daha taze gösterir. Canlı ve sıkı bir vücut her zaman genç görünür. Bu nedenle hiçbir şey yapılmasa bile en azından nemlendirici veya bebek yağı gibi doğal içeriklerle muhafaza edilmelidir. Sizin için hazırladığımız doğal vücut sıkılaştırıcı tarifler ile bütçenizi zorlamadan sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Vücut Yağları Kullanın

Sıkılaştırıcı vücut yağı karışımlarının en etkili karışımını uygulayabilirsiniz. Bunun için transferden satın alacağınız; buğday, badem yağı, susam ve kantaron yağı biberiye, ile vücudunuza her gün masaj yaparsanız çok başarılı bir sonuç alırsınız.

Sıkılaştırıcı Acı Biber Karışımı Tarifi

  • Gliserin,
  • Biberiye yağı,
  • Limon suyu,
  • Yarım kilo kırmızı biber

Bu malzemeleri kolayca bulabilir ve kürünüzü ucuza hazırlayabilirsiniz. Bunun için önce yarım kilo acı kırmızı biber suda kaynatılır. Daha sonra 5 limonun suyu biberiye yağları ve gliserin ile birlikte blenderda karıştırılır.

Vücut Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi Tarifi

Yumurta beyazını beyaza çırpın. 5 yumurta akı tüm vücudunuz için yeterli olacaktır. Köpürene kadar çırptığınız yumurta aklarını tüm vücudunuza sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile banyoda yıkayıp haftada bir kez uyguladığınızda sonuç alabilirsiniz.

Vücut İçin Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağ Tarifi

  • Avokado yağı,
  • Susam yağı,
  • Buğday yağı,
  • Yasemin yağı,
  • Biberiye yağı,
  • Ardıç yağı,

Yarım bardak saf zeytinyağı çayı bir şişede karıştırılır. Bu karışım her gün şişenin kapağı kapatılarak ve iyice çalkalanarak vücuda uygulanır. Karışımı uygulamadan önce tüm vücudu fırçalayın, kan dolaşımını etkinleştirin ve yağları uyguladıktan sonra streç film ile sarın ve herhangi bir egzersiz yapın. Vücudu Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler Düzenli olarak uygulanan bu yöntem ile 2 ay içerisinde gözle görülür bir fark görecek ve vücudunuzu gergin hissedeceksiniz.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.