Url Değişimi Sıralamayı Etkiler Mi?

Seo
26.10.2018
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Url Değişimi Sıralamayı Etkiler Mi?

Çok ziyaretçili bir web siteniz var. Bu sitede bir değişikliğe gideceksiniz diyelim aklınızda en büyük korku Url Değişimi Sıralamayı Etkiler Mi? oluyordur kesin. Sıralama Kaybetmeden Url Değiştirmek istiyorsunuz değil mi? O zaman size vereceğimiz bilgiler altın değerinde. Link Değişimi Sıralamayı Etkiler Mi? yazımızı iyi okuyunuz.

Sıralama Kaybetmeden Url Değiştirmek

Url Yani web sayfanızdaki linklerin yapısını bazen istemeseniz de değiştirmek zorundan kalabilirsiniz. Böyle bir durumda kalmak ister istemez her web sayfası yöneten, işleten herkesin başına gelebilir.  Peki bu durumda sıkıntı çıkaran durum nedir diye sorabilirsiniz. Web sitenizin trafiği ciddi derecede etkilenir ve ziyaretçi kaybı yaşarsınız.

Url Değişimi Sıralamayı Etkiler Mi?

Sorunuzun cevabı kesinlikle evet olarak cevaplayalım. Peki Bu nasıl olur? Hemen örnekleyelim.
Örnek olarak; https://bilgiweb.net.net/url-degisimi-siralamayi-etkiler-mi/ uzantılı bir yazınız var. Bu yazınıza günlük 300-500 ziyaretçi geldiğini düşünün. Tabi o ziyaretçiye yazınız Google’da Url Değişimi Sıralamayı Etkiler Mi? diye yazıp arattığınızda ilk sayfada hatta 3. 4. sırada çıkıyor. Siz bu örenek url bir nokta değişiklik yaparsanız google aramasından gelen ziyaretçileriniz 404 sayfanıza düşecektir. Google bu yazınızı yavaş yavaş ilk sayfadan 2 yad  sayfaya çekerek yeni oluşturduğunuz url’nizi index-lemeye çalışacaktır. doğal olarak vermiş olduğunuz yeni url yazı ve başlıkla alakasız ise SEO kriterlerine uymuyor ise eski yazınızın değerinden olmaya bilir. böylelikle hem site trafiğiniz negatif etkilenecektir.

Sıralama Kaybetmeden Url Değiştirmek

Sıralama Kaybetmeden Url Değiştirmek

Çözüm;

Bunun en basit ve etkili yöntemi Word Press altyapısından oluşturduğunuz siteniz için Yoast Seo kullanarak geçici yönlendirmeler ile ziyaretçilerinizi gelir gelmez yeni url li yazınızı yönlenmesi olacaktır. bu okadar etkili ve hızlıdır ki ziyaretçileriniz bunu fark etmez. Çünkü siz yazınızı url değiştirdiğiniz anda Yoast seo bu işlemi otomatik uygular.

Sizinde bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa lütfen yorum kısmından bize ulaşınız.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.