Tüp Bebek Nasıl Olur?

17.08.2019
68
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tüp Bebek Nasıl Olur?
oy

Tüp Bebek Nasıl Olur? Her evli çiftin hayali bir çocuk sahibi olmaktır. Bazı nedenlerle çiftlerin bu hayalleri suya düşebiliyor. Burada ise imdatlarına tüp bebek tedavisi denilen bir yardımcı tedavi yöntemi öne çıkmaktadır.

Tüp Bebek Nasıl Olur?

  1. Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Bir çocuğun olabilmesi için anneden gelen 1 adet yumurta ve babadan gelen en az 13 milyon sperme ihtiyaç vardır. Babadan gelen sperm sayısı 5 milyonun altındaysa önce tedavi uygulanır daha sonra tüp bebek tedavisi önerilir. En zorlu tablolar bile teknoloji sayesinde hayal olmaktan çıkıp bir bebek ile sonuçlanabiliyor. Anneden alınan yumurta ve babadan alınan sperm dış ortamda yapay olarak döllendirilerek anne rahmine yerleştiriliyor. Bundan sonrası ise tamamen doğal bir süreçmiş gibi işlemeye devam ediyor. Normal bir gebelik şeklinde ilerleyen bu süreçte çocukların ikiz olma olasılığı ise çok yüksek oluyor.

  1. Tedavi En Çok Kaç Defa Denenebiliyor

Herhangi bir sınırlama olmamakla beraber, en zorlu tedavi sürecinde bile 8 veya 10 deneme sonunda hamile kalındığı görülmektedir. Bunun için iyi bir tedavi merkezinde tedavi olmak en iyisidir. Devlet hastaneleri 2 adet tüp bebek yapılmasını karşılamaktadır.

  1. Tedavi Fiyatları Nelerdir?

Eğer sigortanız var ise tüp bebek tedavisinin ilk 2’sini ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. İlk 2’sinden sonuç alamadıysanız özel hastaneler ve kliniklerde genelde 5000 TL ile 15000 TL arasında ki fiyatları ile bilinen bu tedavi bütçenize göre yapılabilmektedir. Bazı zamanlarda indirim yapan özel hastaneler kaliteli bir hizmet vermektedir.

Tüp bebek tedavisi ilk bulunduğu zamandan bu zamana kadar 42 50 yaşları arasında ki kadından, sağlık soruları yüzünden anne olamayan 18 20 yaşlarında ki genç anne adaylarına kadar herkes kullanılmaya, hatta 75 yaşında anne olunmasına bile sebep olmuş bir tedavidir.

İşlem yapıldığının ertesi günü kadın işine dönebildiği gibi herhangi bir ağrı sızı olmadan hayatını kaldığı yerden devam ettiren kadın bir yandan çocuk sahibi olmanın verdiği huzura kavuşacaktır. Bazı kesimler bunun zararlı olduğunu söyleseler bile, şu ana kadar hiçbir yan etlisi gözlenmemiş ve yetkili kişilere iletilmemiştir. Tüp bebek tedavisi dünyada en çok kullanılan tedavi metodudur.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.