Teknoloji İnsanoğlunu Nasıl Değiştirdi 

27.07.2018
25
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Teknoloji İnsanoğlunu Nasıl Değiştirdi 
oy

Teknoloji İnsanoğlunu Nasıl Değiştirdi  Yıllar geçtikçe, teknoloji biz insanoğlu ve dünyaya bakış açımızı nasıl değiştirdi? Teknoloji, her bir kişinin en yararlı bilgilerini parmak uçlarına koymasıyla, harika araçlar ve kaynaklar yaratmıştır. Modern teknoloji, akıllı saat ve akıllı telefon gibi birçok işlevsel ve faydalı cihazın keşfini mümkün kıldı. Tüm bu devrimlerle, teknoloji hayatımızı daha kolay, daha hızlı, daha iyi ve daha eğlenceli hale getirdi.

Teknoloji İnsanoğlunu Nasıl Değiştirdi 

Batı dünyasında yaşayan her insan, teknolojinin hayatını nasıl değiştirdiğini deneyimledi. Büyük değişimi anlamayabilirsiniz çünkü teknoloji hayatımızda aşamalı bir dönüşüm yaptı.

İletişime Etkisi Bizim için teknolojide iletişim yolu söz konusu olduğunda, modern teknolojinin günümüzde iletişim biçimleri üzerine nasıl büyük ve müthiş bir etkisi olduğunu, çeşitli şekillerde iletişim seçeneği sunan günümüz teknolojisine bakınca çok rahat anlayabiliriz. Genelde günlük yaşamda çokça kullandığımız mesajlaşma uygulamaları ve önceki dönem mektupla iletişim arasında dağlar kadar fark var.

 

            Teknolojideki ilerlemeler, öğretmenlerin herhangi bir yerden öğrencilere bilgi aktarmasını mümkün kılmıştır. Önceden fiziki bir sınıf ortamı ile birebir iletişim yolu ile bilgi aktarmak şarttı. Şimdi ise her yerden bilgiye ulaşabiliyor ve paylaşabiliyoruz.

 

Öğrenimdeki Etkisi Artık, hem öğretmen hem de öğrenci, Skype gibi farklı medya ve platformlar aracılığıyla iletişim kurabiliyor. Dijital teknoloji, insanların ‘medya’ olarak adlandırdıkları şeyi de değiştirdi. Bir medya şirketi artık bir haber platformu değil. Medya şirketleri dediğimiz, şu anda dünya genelinde bilgi aktarmaya yardımcı olan bir şirketler olarak biliniyor. Küresel aktif web kullanıcıları şu anda 3,2 milyar insan civarında. Bu dünya nüfusunun neredeyse yarısı. Dünya çapında her gün iki milyon akıllı telefon satılıyor ve bahsettiğimiz medyanın yerini sosyal medya neredeyse aldı. Kişisel ve resmi kurum sayfalarında paylaşılan bilgi miktarı olağanüstü.

Sosyal Medya ve İnsanoğluna Etkisi

Sosyal medya, dijital teknolojinin yaptığı tek büyük atılım değildir. Sosyal medya, teknolojinin herkesin hayatına bir etkisinin olduğu tek yol değildir. Çeşitli iş sahiplerinin çeşitli uygulamaları için, çevrimiçi bir mağaza olan mobil uygulama mağazası da bulunmaktadır. Mobil teknolojinin gelişinden önce, bir kelimenin anlamını anlamak için bir sözlükte arama yapmanız gerekiyordu. Bugün bu fenomen hala korunmaktadır, ancak çoğu insan tarafından daha az kullanılmaktadır. Gerçekten anlamak istediğiniz bir kelimeniz varsa, uygulama mağazasından indirdiğiniz bir sözlük uygulamasında kontrol etmek veya sadece internette arama yapmak yeterli. Teknoloji ile işler o kadar kolay ki.

 

 Bir Kişi Hakkında Çok Bilgi

 

Bugünlerde, insanlara kendileri hakkında çok şey sormak zorunda değilsiniz. Birilerinin kişiliği, geçmişi ve görüşleri hakkında gerçekten çok şey öğrenmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken isimlerini çevrimiçi olarak girmek ve bu kişinin kişisel profilinde gezinmektir. Aldığınız sonuçlara şaşıracaksınız. Birçok insanın ilişkisinin başlama veya bitmesine bile sebep. Bu teknolojinin bugün insanların hayatlarını değiştirdiği yollardan sadece biri.

Teknolojinin geleceği, şu anda olanlardan daha da ilginç. Birkaç yıl içinde, fabrikalarda çalışan robotlar ve mükemmel otomobiller hakkında konuşacağız. Bununla birlikte, teknolojinin hayatımızı değiştirdiği yollara daha birçok yol eklenecek.

 

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.