Tarihin En Büyük Yalanları

15.10.2021
35
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Tarihin En Büyük Yalanları
oy

Tarihin En Büyük Yalanları ; Çin Seddi Dünyanın mühendislik harikalarından biri olan Çin seddi ile ilgili bir çok söylem vardır. Bu söylemlerden biri de Çin seddinin uzaydan görünüyor olduğudur. Eminim ki sizde duymuşsunuzdur. Bu bilgi doğruluğu olmayan bir söylemdir. Çin seddi ne kadar ihtişamlı ve büyük olsa da uzaydan görülemeyecek kadar küçüktür.

Tarihin En Büyük Yalanları

Piramitler Bir genelleme yaparak piramitlerin kimler tarafından yapıldığını soracak olsak üç aşağı beş yukarı antik mısırlıların köleleri çalıştırarak yaptırdıklarına dair cevaplar alırız. Ama maalesef bu doğru değil.

Piramitlerin yapımında bütün antik mısır nüfusu çalışmıştır. Kimileri fiziksel olarak o devasa büyük taşları taşırken kimileri de çalışanlara barınak ayarlamış, yemek hazırlamış, su taşımıştır. Kimileri de malzeme bulmak için çok uzak beldelere yolculuklar yapmıştır.

Vikingler Vikingler ile ilgili bu güne kadar uydurulmuş en büyük yalan boynuzlu başlıklar takıyor olmalarıdır. Araştırmacılar ve tarihçiler birçok Viking mezarını araştırmalarına rağmen bir tane bile boynuzlu miğfere rastlamamışlardır.

Vikingler savaşa giderken tüm milletler gibi miğfer takmışlardır. Ama bu miğferler hiç bir zaman boynuzlu olmamıştır. Çünkü boynuzlu miğferler düşman tarafından çok kolay bir şekilde çıkarılabilirdi.

Boynuzlu miğferler; İskandinav sanatçıların Vikingleri öyle resmetmeleri sonucu tüm dünyaya yayılmış ve öyle de kalmıştır.