Spor Açısından En İyi Yiyecekler

23.07.2018
25
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Spor Açısından En İyi Yiyecekler

Spor Açısından En İyi Yiyecekler Spor yapmak insanı zinde tutar ve insanı iyi hissettirir. Bir kişi spor yapıyor ise pozitif olur. Çünkü içindeki bütün negatif düşünceleri ve stresi spor ile vücudundan uzaklaştırır. Ayrıca spor yapmanın manevi etkileri olduğu gibi maddi etkileri de çok büyüktür. Örnek verilecek olursa. Futbolcuların bacak kaslarının düğer vücudundaki kaslara oranla daha güçlü ve daha dayanıklı olması denebilir. Çünkü futbolcular aktif olarak bacaklarını kullanırlar. O yüzden bacak kasları daha fazla güçlüdür.

Spor Açısından En İyi Yiyecekler

Spor Açısından En İyi Yiyecekler Farklı bir örnek olarak; Boks, kickboks, wing jun vb dövüş sporları ile uğraşanların yumruklarının bu spor ile uğraşmayan normal insanlara oranla daha güçlü olması. Çünkü dövüş sporu ile uğraşanlar aktif olarak o bölgeyi kullanırlar. Yalnız spor yaparak vücut gelişmez. Sporun yanında ekstra başka şeyler de yapılmalıdır.

Spor Açısından En İyi Yiyecekler

Spor Açısından En İyi Yiyecekler

 Sporun Yanında Yapılması Gerekenler

Spor yaparken dinlenmek de çok önemlidir. Spor Açısından En İyi Yiyecekler Dinlenilmeden spor yapılırsa vücut kendi geliştirmeye değil, kendini yok etmeye başlayacaktır. Yapılan kaslar eriyecektir demek yanlış olmaz. Spor yapmak vücudu geliştirir ama beslenme ile pekiştirilmez ise hiç bir anlamı olmaz. Bir bilgiyi öğrenip bunu sürdürülmez ise yani takviye yapılmaz ise o bilgi bir süre sonra kendi kendiliğinden gidecektir. Spor da aynen böyledir. Beslenme ile pekiştirilmez ise kaslar kendiliğinden kaybolacaktır.

 Spor İle Birlikte Yenmesi Gereken En İyi Yiyecekler

Spor yaparken yenmesi gereken besinleri kişi kendi kara vermelidir. Ya da yaptığı sporun antrenörüne nasıl beslenmesi gerektiğini sormalıdır. Çünkü her sporun çalıştırdığı farklı bölgeler ve farklı düşünüz tarzı vardır. Boksta bir spor, futbol da bir spordur. Ama aralarında dağlar kadar fark vardır. Boks yumruk atılan bir spor iken futbol ise topa vurulan bir spordur. Futbolda geliştirmesi gereken bölge bacaklarınız iken, Spor Açısından En İyi Yiyecekler boksta ise tüm vücudun geliştirilmesi gerekir. Çünkü boksta tüm vücut darbe alacaktır.

Spor Açısından En İyi Gıdalar

Futbol ise genel anlamda darbe alma üzerine bir futbol değildir. Ama yenmesi gerek en iyi yiyecekler diye sorulacak olursa birinci sıraya yulafı koyulur. Çünkü yulafın artıları çok fazladır. Zayıflamak isteyenlerin de tercihi olan yulaf lifli bir yapıdadır. Lifli bir yapıda olması da kişiyi tok tutar. Ayrıca yulaf protein ve karbonhidrat bakımından zengindir. İkinci sıra mutlaka yenmesi gereken bir yiyecek olan yumurtadır. Yumurta içerdiği kolesterol bakımından kişiyi tok tutar. Ayrıca içeriği sayesinde kasların istediği proteini sağlar. Yumurtanın beyazı daha çok protein içerir iken sarısı ise daha çok vitamin, yağ ve kalori ağırlıklıdır.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.