Sinek Isırıklarıyla Mücadele Nasıl Yapılır

27.09.2021
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sinek Isırıklarıyla Mücadele Nasıl Yapılır

Sinek Isırıklarıyla Mücadele Nasıl Yapılır Özellikle yaz aylarında etrafımızda olan sineklerden sesleri ve ısırıklarıyla oldukça rahatsızız. Nane aromalı kokular sürünerek sinekleri kaçırabileceğimiz gibi evimizde nane, fesleğen, kadife çiçeği gibi yoğun kokulu bitkiler yetiştirerek hiç gelmemelerini de sağlayabilirsiniz.

Sinek Isırıklarıyla Mücadele

Tüm önlemlerinize rağmen bir sinek tarafından ısırıldıysanız aşağıdaki önerilerimizden faydalanıp kaşıntıyı ve şişliği giderebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Sinek ısırığını fark ettiğinizde temiz bir pamuğa bir miktar elma sirkesi döküp ısırığın etrafını temizlediğinizde sirkenin anti bakteriyel özelliğiyle birlikte mikroplar kırılacak ve kaşıntı azalacaktır.

Sabun

Kuru sabunu direkt olarak ısırığın üzerine sürüp kaşıntı geçtikten sonra iyice yıkayabilirsiniz.

Karbonat ve Su

Kaşıntılı ve şişmiş bölgeye su ve karbonatla yaptığınız yoğun yapılı macunu uyguladığınızda kaşıntının kısa sürede geçtiğini göreceksiniz.

Aloe Vera

Her şeye olduğu gibi sinek ısırığına da faydası olan bitkiyi kırıp ısırık olan bölgeye sürebilirsiniz.

Soğan

Gözyaşlarımızı şırıl şırıl akıtan soğanların kesilip ısırık olan bölgeye konulup birkaç dakika bekletildiğinde mucizevi bir etkisi olduğun görecekseniz.

Bal

Arı sokmasında da işe yarayan hakiki balı ısırılmış bölgeye sürdüğünüzde hem rahatlama sağlayacak hem de mikropları yok edecektir.

Limon Suyu

Limonu ısırılan bölgeye sürünce içerisindeki maddelerle enfeksiyonu engelleyeceği gibi şişliği kısa sürede giderir ve kaşıntıyı yok eder.

Buz

Buzu tene direkt olarak temas ettirmeden bir poşet ya da peçete yardımıyla ısırılan bölgeye 10 – 15 dakika uygulandığında rahatlama sağlayacaktır. Sinek Isırıklarıyla Mücadele Nasıl Yapılır  yazımızda yaz aylarında başımızın belası sineklerden kurtulmayı anlattık.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.