Salamura Yaprak

02.03.2019
0
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Salamura Yaprak

Yaprak sarması, özel davetlerin, bayramların vazgeçilmezidir. Salamura Yaprak Zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarması için birçok hanım yaz mevsiminden hazırlık yapmaktadır. Pazarlarda her mevsim yaprak bulabilirsiniz. Fakat yaz aylarının başında çıkan yaprağın dışındaki birçok yaprak, damarlı ve kalındır. Bu tür yapraklar, ince ve damarsız yaprak kadar lezzetli olmamaktadır. Yaz aylarından alınan yaprak bir sene boyunca saklanabilir. Asma yapraklarını buzlukta veya salamura olarak muhafaza edebilirsiniz. Birçok ev hanımı salamura yaprak yapımını tercih etmektedir.

Salamura Yaprak

Manisa’nın meşhur damarsız sultaniye yaprağı, tamamen organik, Tamamen taptaze katkısız salamura yaprak. Ürünlerimiz, Manisa ilinin Turgutlu ilçesinde bulunan üzüm bağlarından özenle toplanmış asma yapraklarından üretilmektedir.
Nisan sonu-Mayıs başı civarında toplanan yılın ilk yapaklarından ve Haziran ayında çıkan son sürgün yapraklarından hazırlanan Salamura Yaprağı ürünlerimizde yalnızca geleneksel doğal yöntemler kullanılmaktadır. Yapraklarımızı taze olarak günlük salamura haline getirilmektedir. Yapraklarımızın damarsız ve ince olması diğer yöre yapraklarına göre tencerede daha kolay ve hızlı pişmesini sağlamaktadır. Ürünlerimiz su ve tuz ile muhafaza edildiğinden raf ömrü rutubetsiz ve direk güneş ışığı görmeyen yerde ortalama 2 yıldır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.