Saç Ekiminde Fut Yöntemi Nedir?

15.04.2022
14
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Saç Ekiminde Fut Yöntemi Nedir?
oy

Saç Ekiminde Fut Yöntemi Nedir? Saç ekiminde kullanılan Fut Tekniği, ense ile kulak arasındaki bölgede bulunan, dökülme sıklığı daha az olan ve genellikle daha uzun ömürlü olduğu söylenen saç köklerinin toplu olarak cerrahi yöntem ile alınması ve ekim yapılacak olan bölgeye nakledilmesi ile yapılmaktadır.

Saç Ekiminde Fut Yöntemi

Fut yönteminde saç köklerinin alınacağı bölge tespit edilir ve cerrahi işleme başlanır. Saç Ekiminde Fut Yöntemi Nedir? Buradan alınan saç köklerinin bulunduğu doku gelişmiş mikroskop altında tekli ve ikili gruplara ayrılarak ekime hazırlanır. Ekim yapılacak bölgedeki dökülme sıklığına göre tekli veya ikişerli gruplar halinde ekim yapılmaktadır. Fut yöntemi ile yapılan saç ekimleri diğer saç ekim yöntemlerine nazaran daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Fut saç ekim yöntemi

Fut saç ekim yöntemi bir nevi cerrahi operasyon olduğundan uygulanacak olan merkezin mutlaka resmi kurumlardan ve Sağlık Bakanlığı’ndan izinli olması gerekmektedir. Saç köklerinin bulunduğu bölgeden alınacak dokunun sağlıklı şekilde alınabilmesi için mutlaka yetkili cerrahlar tarafından uygulanması ve ekim işlemi sırasında da mutlaka cerrah tarafından izlenmesi gerekmektedir.

Fut yöntemi ile yapılan ekimlerin istenen sonucu vermesi biraz uzun bir zaman alacağından bu yöntem ile saç ekimi yaptıracak olan kişilerin sabırla beklemesi gerekmektedir. Saç Ekiminde Fut Yöntemi Nedir? Cerrahi operasyonunda işin içine karışması nedeni ile Fut Saç Ekim Tekniğinin maliyeti fazla olabilmektedir.