Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Kalıcı?

03.09.2021
37
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Kalıcı?
oy

Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Kalıcı? Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde ekilen saçların ne kadar kalıcı olacağını merak edebilirsiniz. Gerçek şu ki saç ekimi işlemi ile ekilen saçlar uzun yıllar kalıcılığını korur.

Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Kalıcı?

Saç Ekimi Yöntemiyle Kalıcı Saçlara Kavuşabilirsiniz  Saç ekimi tedavisi kalıcı bir yöntem olduğu için saçlarınız uzun yıllar canlılığını korur. Saç ekiminde kullanılan donör bölge kafa derinizde bulunan ve genetik olarak daha sağlam saçlara sahiptir. Bu saçlar, aynı zamanda genetik olarak daha kalıcı özelliktedir. Dolayısıyla Bu bölgeden alınan saçlar büyüme döngüsü sırasında dökülmeye yatkın olsalar da zaman içerisinde yeniden çıkarlar. Saç tellerinin sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir hastalık, yaralanma ya da farklı bir neden olmadığı sürece saçlarınızın uzun yıllar kalıcı olmasını bekleyebilirsiniz.

 Bazı Bölgelerde Saç Dökülmesi Görülebilir

Ekilen saçların uzun yıllar kalıcı olması, saç ekimi yönteminin doğal bir sonucudur. Ancak, donör bölgeden alınıp saçınızın seyrek olan yerlerine ekilen saçlar yıllar içerisinde dökülebilir.

Doktorunuzun tavsiyelerine bağlı olarak, saçlarınızın ömür boyu kalıcı olması için çeşitli tıbbi tedavilerden yararlanabilirsiniz. Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Kalıcı? Bazen olağan dışı bir nedenden dolayı ekilen saçlar normalden daha fazla dökülebilir. Bu durumda saçlarınızın yoğunluğunu tekrar kazandırmak için öncekinden daha fazla olmak üzere tekrar saç ekimi yaptırmanız gerekebilir.

Doğuştan gelen ve farklı nedenlerle dökülen saçlarınızı tekrar kazanmanın en kolay yolu saç ekim işlemidir. Bu yöntem sayesinde uzun yıllar kalıcılığını koruyan güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.