Ruj Sürmenin Püf Noktaları

03.05.2021
39
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Ruj Sürmenin Püf Noktaları  her zaman kadınların işine yarayacak önemli bilgilerdendir. Bu bilgiler sayesinde sizde ruj sürerken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebileceksiniz. İşte ruj sürerken dikkat etmeniz gerekenler:

Ruj Sürmenin Detayları

 1. Rujunuzu ve parfümünüzü buzdolabında saklamak onları daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlayacaktır.
 2. Dudaklarınıza kesinlikle test ürünlerini sürmemelisiniz. Çünkü bu hijyen açısından çok iyi bir seçim olmaz. Eğer rengini öğrenmek istiyorsanız parmağınızın ucunu kullanabilirsiniz. Çünkü parmak uçları dudak rengine en yakın renkteki yerlerden bir tanesidir.
 3. Rujunuzun dudaklarınızda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız dudaklarınıza dudak kalemi sürün. Böylece üzerine süreceğiniz ruj dudaklarınızda daha uzun kalacaktır.
 4. Dudaklarınızın daha yumuşak görünmesi için likit rujları kullanabilirsiniz. Likit rujlar sayesinde daha yumuşak ve çekici görünecektir.
 5. l Dudaklarınızın daha kırmızı görünmesini istiyorsanız ruju sürdükten sonra dudaklarınızı birbirine sürtebilirsiniz. Ancak dudaklarınızda kesinlikle allık kullanmamalısınız.
 6. Ruj uygulaması yaparken dişlerinize ruj sürmemeye özen gösterin. Rujunuzu sürdükten sonra kenardaki fazlalıkları temizlemek ve parmağınız ile dudağınızın üzerinden geçmek fazla rujların temizlenmesini ve rujun dişlere bulaşmamasını sağlayacaktır.
 7. Ruj ve parlatıcıları dudaklarınıza sürerken kalemle sınır belirlemesi yapmanıza gerek yoktur.
 8. 50 yaşın üzerindeki kadınlarda krem ruj mat ve parlak rujlara göre çok daha iyi durmaktadır.
 9. Rujunuzu uyguladıktan sonra eğer dudaklarınızın çok parlak olduğunu düşünüyorsanız o zaman kullandığınız rujdan daha koyu olan dudak kalemi kullanarak bu parlaklığın önüne geçebilirsiniz.
 10. Likit rujlar normal rujlara göre dudakta daha fazla durmaktadır. Likit ruj kullanırken kendi fırçasını kullanmaya özen gösterin. Ayrıca dudaklarınızın normal sınırlarını geçmemeye özen gösterin. Daha sonra ise rujun üzerine parlatıcı uygulayabilirsiniz.
 11. Ruj sürmenin püf noktaları sayesinde artık sizde ruj uygulamalarınızı daha doğru yapabileceksiniz. Ruj Sürmenin Püf Noktaları Bu yöntemlerin dışında kendi bildiğiniz yöntemleri uygulayarak da şık görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.