Resim Öğretmeni Nasıl Olunur, Şartları Neler

14.09.2021
55
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Resim Öğretmeni Nasıl Olunur, Şartları Neler
oy

Resim Öğretmeni Nasıl Olunur, Şartları Neler Resim gerçekten yetenek gerektiren bir olay olup, bazen doğuştan gelir, bazen de küçük yaşta geliştirilmekle ilerleye bilir. Hepimizin bildiği üzere öğretmen olmanın şartları standarttır ve bellidir. YGS sınavından sonra LYS sınavına girerek hangi bölüm üzerine öğretmenlik yapmak istiyorsanız o bölümü seçip, eğitiminizi tamamladıktan sonra da her memur olmak isteyen aday gibi bir sınava tabi tutulursunuz.

Resim Öğretmeni Nasıl Olunur

KPSS sınavının ardından alımlar başlar. Her bölümün alımı bir değildir. Genellikle çok ihtiyaç olunan bölümlerde alım fazladır Fakat resim öğretmenliği bunlardan tamamen farklıdır. Şimdi bizi dikkatle dinleyin. Her öğrenci gibi YGS sınavından barajı geçmeniz sizden istenmektedir. Bunun dışında bilgi yeteneğiniz kullanabileceğiniz hiçbir sınava tabi tutulmazsınız. Sadece yeteneğiniz konuşur. Her üniversite resim iş bölüme öğrenci alımı yapmaz. Öncelikle alım vakıf üniversiteleri belirlemeli ve ilanlarını dikkatle takip etmelisiniz.

Resim Öğretmeni Olmak İçin Şartlar Neler

Üniversiteler YGS sınavından sonra istedikleri puanı açıklarlar ve sınava göre bu puan genellikle alta çekilir. Mesela baraj 180’dır ama okulun istediği puan 140-160 civarında olabilir. Bu puanı herhangi bir YGS türünden almanız yeterlidir. Üniversite ilanlarını takip etmek burada oldukça önemlidir. Alımların kaç kişi olacağı ve duyurular genellikle temmuz ağustos ayları içerinde okulun resmi sitesinde yayınlanır. Gerekli başvuruyu gerçekleştirdikten sonra sizden istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde edinmeli ve iki aşamalı olarak yapılan mülakatlara katılmalısınız. Mülakatlar uygulamalı olarak yapılır ve yeteğinize bizzat görmeye yöneliktir. Resim Öğretmeni Nasıl Olunur, Şartları Neler Mülakat sırasında istenen performansı sergilediğiniz takdirde üniversiteye kaydınız yaptırıp, resim iş öğretmeni adayı olabilirsiniz. Bu eğitim 4 yıl kadar sürecek ve yeteneğiniz olan resmi daha da geliştireceksiniz. Ardından her öğretmen adayı gibi KPSS sınavında yeterli puanı alıp dilediğiniz şehirde resim öğretmenliğini başlayarak, severek yaptığınız işi aynı zamanda öğretebilirsiniz.